Манчестър Сити постигна 20-а поредна победа във всички турнири. "Гражданите" надвиха с 2:1 Уест Хем на "Етихад". Герои за победителите бяха двамата централни защитници. Рубен Диаш откри резултата в 30-ата минута, а в 68-ата минута Джон Стоунс реализира победното попадение. Между тях се разписа Михаил Антонио в края на първата част.

Така Сити дръпна с 13 точки пред Манчестър Юнайтед и Лестър, които утре играят съответно с Челси и Арсенал. Уест Хем е четвърти с 45 точки.

В първия половин час срещата бе равностойна, като домакините владееха повече топката. "Гражданите" успяха да поведат с първия си точен удар. Кевин де Бройне  центрира перфектно от дълбочина, а централните защитници на "небесносините" бяха най-близо до вратата на Рандълф и атакуваха топката. Рубен Диаш успя много хубаво да засече с глава и да открие резултата.

В 39-ата минута "чуковете" бяха близо до изравняване, но ударът на Михаил Антонио срещна външната страна на гредата.

Снимка 520679

Гоститеобаче продължиха да играят добре на "Етихад" и две минути преди почивката стигнаха до изравнителен гол. Агуеро загуби топката в центъра. Кълбото стигна до Цуфал, който центрира в наказателното поле. Там Лингард се опита да засече, но само отклони за Антонио, който прати топката във вратата за 1:1.

Сити заигра по-добре през второто полувреме. В 68-ата минута това даде резултат, когато възпитаниците на Пеп Гуардиола излязоха напред в резултата. Зинченко намери Марез отляво, който асистира на Стоунс, а защитникът прати топката във вратата за 2:1.