Шампионът на Англия - Манчестър Сити преустанови участието си в турнира за Купата на Лигата, след поражение с напълно категоричното 0:2 от госта си Нюкасъл.

Звездата на Сити - Серхио Агуеро остана на резервната скамейка до 70-ата минута на двубоя от програмата на 1/8-финалите от надпреварата, като отсъствието му определено повлия върху развоя на мача.

Попаденията в срещата бяха дело на Аарънс, разписал се още в 6-ата минута, както и на Сисоко, вкарал малко преди края.

В отсъствието на Кун нападението на "небесносините" бе водено от Един Джеко и Стеван Йоветич. С изключение на Агуеро, мениджърът Пелегрини заложи на близка до обичайната си стартова единайсеторка.

Атаката на гостите пък бе предвождана от едва 17-годишния Адам Армстронг.

Още в самото начало на двубоя грешен пас в защитата на "гражданите" предостави кълбото в краката на Аарънс, който действа бързо и категорично, пращайки топката зад Кабайеро за 0:1.

Феновете по трибуните не можеха да повярват на случващото се, още повече, че всичко това напомняше в голяма степен на последния мач на състава в първенството на страната, където Сити отстъпи на Уест Хем с 1:2.

И вместо домакините да натикат опонента си в собствената му половина, Габриел Обертан заприлича на комбинация от Радамел Фалкао и Диего Коща, като буквално развинти отбраната на "гражданите" до края на мача, стреляйки от всевъзможни положения.

Малко преди края той дори успя да вкара топката във вратата, но реферът сигнализира за засада. Повторенията показаха, че решението е било по-скоро правилно.

Като за капак манчестърци получиха още един гол, дело на Сисоко в 76-ата минута, а загубиха и един от лидерите си Давид Силва, който напусна терена преждевременно заради контузия, която съдейки по изражението на лицето му може да се окаже и доста сериозна.

Така или иначе равносметката е ясна - Манчестър Сити е без победа вече 11 дни и е аут от турнира за Купата на Лигата. Нюкасъл продължава на 1/4-финалите.

Ето и 11-те на домакините в мача: Кабайеро, Саня, Демикелис, Коларов, Мангала, Милнър, Силва, Туре, Фернандиньо, Джеко, Йоветич