Манчестър Сити победи Саутхемптън с 5:2 в мач от Висшата лига на Англия.

Двубоят на "Етихад" започна добре за гостите, които в първите минути бяха доста активни и дори организираха няколко добри атаки към вратата на Едерсон. Доброто впечатление обаче бързо бе развалено, след като още в 15-ата минута футболистите на Ралф Хазенхютл допуснаха попадение във вратата си.

Де Бройне откри за домакините в 15-ата минута.

Отговорът на "светците" обаче дойде сравнително бързо. Само десет минути след откриването на резултата, гостите се върнаха в мача. Те стигнаха до дузпа, която бе превърната в гол от капитана Уорд-Праус.

В края на първата част Риад Марез отново изведе "гражданите" напред. В продължението на първото полувреме Гюндоган направи 3:1. Марез ознаменува добрата си игра с второ попадение в 55-ата минута, а само четири по-късно Де Бройне отбеляза петия гол в мача.

До края на втората част домакините надиграха тотално Саутхемптън и като по чудо не увеличиха преднината си.

Така "гражданите" увеличиха преднината си на върха на цели 14 точки.

Саутхемптън пък е 14-ти в таблицата - на седем точки от зоната на изпадащите.