Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини не скри разочарованието си от загубата от Арсенал с 1:2 в последния мач от 17-ия кръг на Висшата лига на Англия, но подчерта, че неговият отбор остава в борбата за титлата.

"Мисля за бъдещето, а не за това какво е било", каза Пелегрини.

"Имаме възможност да съберем още 63 точки, за да станем шампиони. Считам, че с играта, която показахме през второто полувреме отборът ще бъде сериозен конкурент за титлата.

Играхме по-добре от Арсенал, но при втория гол допуснахме грешка, която се оказа решаваща. Те ни вкараха първи гол, като реализираха първото си положение. След това имахме възможности да изравним резултата. Допуснахме втори гол минута преди почивката и тази грешка беше важна за нашия отбор.

През второто полувреме рискувахме повече, създадохме много положения, контролирахме мача, отправихме много удари. Но в такива мачове не трябва да се допускат грешки. Въпреки това се гордея с моите футболисти. Те не се предадоха и се сражаваха до края.

В толкова важни мачове трябва да се побеждава. Добре е, че в игра се върна Серхио Агуеро. Може би ще са му нужни няколко мача, за да навлезе във форма, но важното е, че той се върна.

Не знам какво казва статистиката, но не мисля, че отпаднахме от борбата за титлата. Ако не вярвате в успеха, значи не сте професионалист", завърши Пелегрини.