Нюкасъл и Манчестър Сити завършиха наравно 3:3 в двубой, който спокойно може да претендира за мач на сезона във Висшата лига, макар и от нейното начало да са изминали само три кръга.

На "Сейнт Джеймсис Парк" двата отбора предложиха истинско зрелище, като шампионите от Манчестър трябваше да връщат в мача от изостава от 1:3.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха още в петата минута, когато Бернардо Силва намери напълно непокрития Илкай Гюндоган и той от няколко метра прониза Ник Поуп за 0:1.

Голът обаче изобщо не смути домакините и до края на първото полувреме те напълно надиграха именития си съперник. Нюкасъл вкара два гола преди паузата и пропусна поне още два, а футболистите на "гражданите" изглеждаха напълно объркани.

Мигел Алмирон направи невероятен пропуск в 18-ата минута, но парагваецът се реваншира в 28-мата минута, когато с коляно вкара за 1:1.

"Свраките" направиха пълен обрат в 39-ата минута, когато Калъм Уилсън наказа поредната грешка в отбраната на гостите.

Малко след началото на второто полувреме Ник Поуп отби в гредата удар с левия крак на Ерлинг Холанд, а Нюкасъл увеличи аванса си на 3:1 в 54-тата минута, когато Кийрън Трипиър реализира зрелищен гол от пряк свободен удар.

Тук някъде Манчестър Сити се събуди от летаргичното състояние и заигра по познатия начин. В следващите 35 минути играта се пренесе изцяло в половина на Нюкасъл и логично гостите стигнаха до изравняване.

В 60-ата минута Ерлинг Холанд вкара от близка дистанция след разбъркване пред вратата на Ник Поуп, но минута по-късно не успя да го преодолее, останал очи в очи с него.

Лийдс победи Челси с 3:0 във Висшата лига

Лийдс прегази Челси на "Елън Роуд"

Уест Хем отстъпи на Брайтън с 0:2

Манчестър Сити все пак стигна до 3:3 в 63-тата минута, когато Кевин де Бройне разцепи по средата цялата отбрана на Нюкасъл с пас по земя, който намери Бернардо Силва и за португалеца не бе проблем да вкара.

До края на срещата нови добри намеси на Поуп запази равенството и така двата отбора останаха непобедени от старта на кампанията.

Манчестър Сити е на второ място в класирането със 7 точки, докато Нюкасъл е шести с 5 точки.