Манчестър Сити обърна Фулъм и спечели с 3:2 в мач от седмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Етихад".

В герой за шампионите се превърна Матео Ковачич, който вкара важните два първи гола за обрата. Хърватинът изравни в 32-ата минута и изведе своите напред две минути след рестарта на играта. Преди това в 26-ата минута Андреас Перейра изведе лондончани напред в резултата.

Интересното е, че Ковачич не блести с особени реализаторски качества. За предходните два сезона той имаше по едно попадение, но днес изригна във важен за своя отбор момент и то срещу отбор, който е сред най-стабилните на Острова през кампанията.

Снимка 685476

В 82-ата минута резервата Джереми Доку вкара гола на успокоението, но гостите показаха малко след това, че изобщо не са за подценяване и върнаха интригата шест минути по-късно чрез Родриго Мунис.

Шестият в таблицата Фулъм (11 пункта) обаче нямаше време за нещо повече, макар да игра смело и да отправи общо 12 удара (при 42% притежание на топката).