В третия мач от новия сезон Челси допусна първо поражение във Висшата лига, след като неочаквано отстъпи на Лийдс с 3:0, което бе първи триумф на отбора над "сините" у дома след точно 20 години.

Гостите започнаха добре мача и първи разтърсиха мрежата на съперника чрез Рахийм Стърлинг, но голът му бе отменен заради засада, след което последва потоп. В 33-ата минута Арънсън се възползва от глупостта на вратаря Менди, който искаше да дриблира буквално на голлинията, но сбърка и беше жестоко наказан.

Снимка 584846

Четири минути по-късно Родриго покачи с отличен удар с глава, а Харисън сложи край на всички съмнения с находчив гол в 69-ата минута.

"Сините" завършиха срещата и човек по-малко, след като шест минути преди края на редовното време Калиду Кулибали беше изгонен за два жълти картона.

Че това не беше следобед за отборите от Лондон, потвърди и поражението на Уест Хем у дома срещу Брайтън (0-2), което бе изненадваща трета поредна "нула" за този отбор през новия сезон. Макалистър изведе своите от дузпа в 22-ата минута, а Тросар оформи крайния резултат в 66-ата.