Манчестър Сити завърши сезона във Висшата лига с разгромна победа. "Гражданите" се наложиха над Евертън с 5:0 у дома. Два гола вкара Серхио Агуеро, а по веднъж се разписаха Кевин де Бройне, Габриел Жезус и Фил Фодън. Гилфи Сигурдсон изпусна дузпа за "карамелите".

Сити завърши кампанията с 86 точки, докато мърсисайдци финишират на 10-o място с 59 точки.

Срещата започна вихрено и в 11-ата минута домакините бяха напред в резултата. Марез намери Де Бройне, който се освободи от защитник и прати топката във вратата.

Само три минути след това "гражданите" се разписаха отново. Габриел Жезус направи страхотен индивидуален пробив и вкара за 2:0.

Снимка 532016

В 36-ата минута Евертън получи дузпа за нарушение на Рубен Диаш. Гилфи Сигурдсон обаче пропусна.

В 53-ата минута Фил Фодън получи отличен пас на дузпата и вкара за 3:0. В 71-ата минута Агуеро направи 4:0. Аржентинецът избяга от защитата, навлезе в наказателното поле и с удар в левия ъгъл вкара.

Четири минути след това Агуеро от трудна позиция оформи крайното 5:0.