Манчестър Сити разгроми Уотфорд като гост с 4:0 и постави в много тежка позиция днешния си съперник. "Гражданите" бяха вкарали 13 гола в последните два мача със "стършелите" и днес продължиха серията.

Първото полувреме беше нещо като рецитал на Рахим Стърлинг. Английският национал откри резултата в 31-ата минута след центриране на Кайл Уолкър.

Девет минути по-късно Стърлинг беше спънат в наказателното поле от Уил Хюз. Рахим изпълни дузпата. Бен Фостър спаси удара, но Стърлинг беше най-съобразителен и вкара за 0:3.

След почивката играта на една врата продължи. Стърлинг имаше участие и при третото попадение в 63-ата минута. Той напредна отдясно и стреля под ъгъл. Фостър спаси, но топката попадна в непокрития Фил Фодън, който вкара с лекота за 0:3.

Снимка 488993

Само четири минути по-късно Кевин де Бройне центрира от фаул и Еймерик Лапорт вкара с глава четвъртия гол за Сити.

В добавеното време Габриел Жезус вкара гол с отблизо, който беше отменен заради засада.

Манчестър Сити вече има 78 точки. Тимът е на 15 точки зад шампиона Ливърпул и е също на 15 точки пред третия Челси. В неделя Сити ще домакинства на боксовата круша Норич. Една от петте победи на "канарчетата" през този сезон е на 14 септември миналата година точно срещу тима на Гуардиола с 3:2.

Уотфорд е все още над чертата на 17-а позиция с 34 точки. Това място може да бъде загубено още днес, ако Астън Вила победи Арсенал. Вила има три точки по-малко и същата голова разлика. В неделя Уотфорд ще играе също с Арсенал, а Астън Вила ще бъде гост на Уест Хям. Деветнадесетият Борнмут също, като Вила е с 31 точки и също с голова разлика -27. "Черешките" в неделя ще гостуват на Евертън. Два отбора измежду Уотфорд, Астън Вила и Борнмут ще изпаднат в Чемпионшип.