Евертън спечели с 1:0 гостуването на Шефилд Юнайтед от 37-ия кръг на Висшата лига и на практика уби мечтите на съперника си за участие в евротурнирите. Единственото попадение беше дело на Ричарлисон в началото на второто полувреме.

Моуриньо поиска шесто място в крайното класиране от футболистите на Тотнъм

"Задължително трябва да победим Кристъл Палас"

В 20-та минута Ричарлисон беше изведен в коридор, но изстрелът му от малък ъгъл не намери целта. В 43-ата ударът с глава на Доминик Калвърт-Люин срещна гредата.

Две минути след рестарта на срещата "карамелите" стигнаха до попадение. Гюлфи Сигурдсон качи топката на Ричарлисон, който не остави никакви шансове на Дийн Хендерсън за 1:0.

Пеп: Все още имаме шанс да спечелим един трофей

"Пропуснахме една от възможностите си"

До края на срещата интересни положения почти липсваха, като единствено Калвърт-Люин беше близо до попадение в 58-ата минута. Той обаче беше разколебан от намесата на Дийн Хендерсън.

Така Евертън остана на 11-та позиция, с 49 точки след 37 кръга, докато воденият от Крис Уайлдър състава на Шефилд Юнайтед остана с 54 на 8-а позиция.