Манчестър Сити разби Реал (Мадрид) в мач от турнира Internationals Cup. "Гражданите" на Пеп Гуардиола се наложиха с 4:1 над испанския колос, а всички голове паднаха през второто полувреме.

През първата част срещата завърши при равенство 0:0, но през вторите 45 минути англичаните се развихрира и поведоха с 4:0. Първо Николас Отаменди вкара след избита топка за 1:0, а малко след това Рахийм Стърглинг удвои преднината на Манчестър.

Последва греда на Кевин Де Бройне, но малко след това Джон Стоунс покачи на 3:0 след ново статично положение, а Брахим Диаз добави четвърти гол 8 минути преди края на срещата.

Все пак в добавеното време Оскар отбеляза забележителен гол от дистанция за Реал, с което бе оформен крайният резултат - 4:1 за Манчестър Сити.