Манчестър Сити спечели с категоричното 5:1 у дома срещу Уотфорд в двубой от 34-ия кръг във Висшата лига на Англия. Габриел Жезус реализира четири попадения за втората последователна победа в полза на лидера в класирането, който има 80 точки.

"Небесносините" започнаха вихрено срещата на "Етихад" и още в четвъртата минута Жезус се разписа след подаване на Олександър Зинченко.

Превъзходството на Сити продължи и отново бразилецът Жезус направи 2:0 след подаване на Кевин де Бройне в 23-ата минута.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 3:1

Топ 4 става мираж за Юнайтед, Арсенал разби "червените дяволи" на "Емирейтс"

Бруно Фернандеш изпорти дузпа при резултат 2:1

Само пет минути по-късно Хасан Камара върна един гол в полза на "стършелите", но това не беше достатъчно да бъде избегнато поражението срещу фаворита за титлата.

Родри върна двата гола аванс за домакините с шут от дистанция в 34-ата минута.

Силната игра на Манчестър Сити продължи и през втората част. Габриел Жезус добави нови две попадения в 49-ата и 53-ата минута на срещата.

Снимка 571685

"Небесносините" имат 80 точки на първо място, а авансът им пред Ливърпул е четири пункта.

Уотфорд заема 19-та позиция с 22 точки.

В друга среща от кръга Нюкасъл спечели с 3:0 като гост срещу Норич и вече има 43 точки. "Канарчетата" продължават да бъдат застрашени от изпадане, на 20-то място във Висшата лига, докато "черно-белите" записаха четвърти последователен успех в шампионата.

По-късно тази вечер Тотнъм гостува на столичния си съперник Брентфорд, докато в неделя и дербито на Мърсисайд между Ливърпул и Евертън.