Шампионът на България - Лудогорец спечели поредната си контрола преди подновяването на надпреварата в Първа професионална лига.

В проверка на турска земя, разградчани се наложиха над единайсеторката на Заря (Луганск).

"Орлите" спечелиха с 2:0 - с гол повече от успеха си преди два дни - срещу Тренчин.

Този път обаче точен в тяхна полза беше първо капитанът на отбора - Светослав Дяков, който се разписа в 32-ата минута на двубоя (след асистенция на Лукоки), както и Жуниор Кишада, вкарал за 2:0 в 78-ата минута.

Снимка 275891

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в южната ни съседка:

НА ЖИВО: Лудогорец - Заря (Луганск)

Поредна проверка за българския шампион

Любопитно за отбелязване е това, че двата тима вече играха един срещу друг преди точно година и един ден, като тогава "зелените" спечелиха с 2:1.

Преди два дни, в третия си приятелски мач в южната ни съседка, Лудогорец спечели срещу Тренчин с 1:0, след невероятно попадание на новия си футболист Жоао Пауло.

Лудогорец с победа в Турция, Жоао Пауло вкара гола на месеца! (ВИДЕО)

Уникално попадение за новия футболист на шампионите

Вратарите Милан Борян и Даниел Наумов не се включиха в мача тази вечер.

Другите, които не получиха игрови минути бяха Антонио Георгиев, Ивайло Климентов, Светослав Ковачев и Цветелин Чунчуков.

През първата част на терена влезе една група играчи, а след почивката всички те бяха заменени, за да може повече футболисти да получат шанс за изява - тактика, която Георги Дерменджиев ползва вече доста време.

Лудогорец беше по-силният отбор на терена, като единадесетте на отбора от първото полувреме показаха повече качества и имаха по-сериозни шансове за реализиране на попадения.

През вторите 45 минути липсваше остротата в играта на разградчани, но пък съставът изглеждаше по-стабилен в защита - нещо, което със сигурност е било забелязано от Георги Дерменджиев.

Снимка 275890

Все пак, с гола си 12 минути преди последния сигнал, Кишада сложи точка на спора и внесе спокойствие в състава си, ако въобще то бе отсъствало с течение на мача.

На 01.02 Лудогорец излиза срещу тима на Термалика (Полша) в контрола номер 5 преди подновяването на битката в Първа професионална лига.