90′

Последен съдийски сигнал.

88′

Далечен удар на Лукас Саша.

Топката не намира целта, но и не изглеждаше пределно застрашителна за стража на съперника.

84′

Кешеру извежда по чудесен начин Кишада, но последният не успява да се разпише за втори път в мача, в рамките на едва няколко минути.

Късмет за Заря.

79′

ГОООООООООЛ!!!

2:0 за Лудогорец!!! Голмайстор - Кишада.

Това попадение слага окончателен край на срещата.

Жуниор се възползва от разбъркване в полето на съперника и с диагонален удар не остави шансове на Шевченко!

75′

Нарушенията зачестиха.

По всичко изглежда, че състезателите на Заря нямат намерение да губят този мач.

70′

Засада на Върджил Мисиджан.

Дискусионно решение на страничния съдия.

69′

Опасен шут на Гречишкин!

Кълбото профучава на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Дос Сантос.

63′

Мощен изстрел на Натанаел!

Влезлият като резерва страж Шевченко обаче хваща топката без проблеми.

58′

Вторият лудогорски гол изглежда "се пече", но така и не е отбелязан все още.

В същото време Заря се прегрупира бързо и от зона "защита" стига до нападателите си повече от скоростно.

Почти сигурно е, че този резултат няма да се запази непроменен до края на мача, с оглед събитията на терена.

57′

Жълт картон и за Бонавентура.

51′

Първи жълт картон в мача.

Получава го състезателят на Заря - Михаил Шершен, появил се на терена през второто полувреме.

При последвалия фаул в полза на Лудогорец, Кешеру не успя да застраши сериозно вратата на съперника.

46′

влизат в игра.

Всичко се случва по предварително начертания от Георги Дерменджиев план.

45′

Играта е подновена.

45′

Почивка.

44′

Чуваев спасява силен шут на Кафу от близка дистанция.

Пробивът при "зелената" атака отново беше на Лукоки.

Състезателят на лудогорци е доста активен от началото на срещата.

43′

Груб фаул на Харатин и отново без картони в двубоя.

Явно реферът преценява, че няма нужда играта да бъде допълнително напрягана.

41′

В лагера на Заря изглеждат изненадани от факта, че цялата резервна група на Лудогорец се готви да смени титулярите в мача.

Тази тактика е използвана от Георги Дерменджиев вече в доста от контролите на тима.

37′

Първи "искри" на терена.

Марселиньо и Петряк разменят по един остър шпагат, като след втория се стига и до словесна саморазправа.

За момента официални предупреждения не са показани.

32′

ГООООООЛ!!!

1:0 за Лудогорец!

Попадение на Дяков! Капитанът на "орлите" бе точен след пробив на Лукоки и добро завършващо подаване.

31′

Вандерсон напредва и стреля опасно, но Чуваев е на мястото си.

Техничен и точен шут на състезателя на шампионите, но стражът демонстрира класа.

27′

Коректна игра в срещата, до момента.

Без официални предупреждения и излишни грубости на терена.

25′

Нов рейд на Петряк и опит от негова страна да изведе Кадимян в добра позиция.

Това обаче не се случва, като подаването е твърде силно.

23′

Не особено приятно разбъркване в полето на Владислав Стоянов.

Футболистите на съперника обаче не успяват да се организират добре и не достигат до шут във вратата.

20′

Марселиньо отново пробва да нанесе точен завършващ удар.

Изстрелът му обаче не постига целта си и топката се връща в игра.

18′

Три поредни пробива на състезатели на Заря в половината на Лудогорец.

Без никакъв резултат.

Отбраната на разградчани е на мястото си в правилните моменти.

13′

Любенович стреля опасно, но Стоянов демонстрира класа и се намесва решително.

При последвалия корнер нищо интересно не се случва пред българската врата.

12′

Засада на Кадимян.

Футболистът на символичните гости излизаше в добра голова позиция.

Късмет за българския тим.

11′

Първоначално демонстрираната острота в играта на двата тима се позагуби.

Те се успокоиха и започнаха да градят своите атаки от самото начало, без да търсят бързо изнасяне в предни позиции.

8′

Фаул и срещу Марселиньо, в известна близост до вратата на съперника.

Изпълнението на Вандерсон обаче не затруднява вратаря на украинците.

7′

Грубо влизане на Василев в краката на Петряк.

Футболистът на Заря остава да лежи на терена, но след като е подканен от главния съдия, става отново на краката си.

Без официално предупреждение за българския състезател в тази ситуация.

5′

Нов опит на Кадимян да притесни бранителите в зелени спортни екипи.

До момента футболистът на Заря е и най-дейният на терена.

2′

Добра намеса на Стоянов, след скоростен пробив на Кадимян и силен изстрел в очертанията на целта.

Петряк също се провали в опита си да добави кълбото в мрежата!

1′

Владислав Сандрак-Винницкий

Шампионът на България - Лудогорец излиза в поредната си контрола преди подновяването на надпреварата в Първа професионална лига.

В поредната си проверка на турска земя, разградчани се изправят срещу единайсеторката на Заря (Луганск).

Снимка 263937

Любопитно за отбелязване е това, че двата тима вече играха един срещу друг преди точно година и един ден, като тогава "зелените" спечелиха с 2:1.

Преди два дни, в третия си приятелски мач в южната ни съседка, Лудогорец спечели срещу Тренчин с 1:0, след невероятно попадание на новия си футболист Жоао Пауло.

Лудогорец с победа в Турция, Жоао Пауло вкара гола на месеца! (ВИДЕО)

Уникално попадение за новия футболист на шампионите

Вратарите Милан Борян и Даниел Наумов няма да се включат в мача. Другите, които няма да получат игрови минути са Антонио Георгиев, Ивайло Климентов, Светослав Ковачев и Цветелин Чунчуков.

През първата част на терена ще влезе една група играчи, а след почивката всички те ще бъдат заменени, за да може повече футболисти да получат шанс за изява.