Лудогорец победи чешкия Жлин с 2:1

Лудогорец демонстрира характер и обърна четвъртия в Чехия

Нарочен за трансфер се превърна в герой за "орлите"

89′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!2:1!! КИШАДА!! Джоди Лукоки отново се оказа неуловим по фланга. Чрез рейда си той стигна чак до вратарското поле, където вече реши да подаде за резервата Кишада, който въпреки опитите на двама защитници да бъде спрян, чукна лекичко топката, за да направи факт пълния обрат в мача.

83′

Сериозна битка в средата на терена. Жлин прави всичко по силите си, за да се добере до престижно реми срещу българския шампион.

79′

Жълт картон за Стипек, който игра непозволено в половината на Лудогорец.

76′

Паломино не се намеси по никак добър начин при един опит да изчисти топката от наказателното поле. Така тя достигна до Диоп, който опита техничен изстрел. Последна преграда пред евентуалното попадение се оказа футболист в "зелено", който самопожертвувателно сложи глава и изчисти в корнер.

70′

Центриране на Натанаел в наказателното поле на Жлин. Отбраната на чешкия клуб обаче действа стабилно и чисти надалеч.

63′

ЛУКОКИ!! Лудогорец трябваше да осъществи пълен обрат в 63-ата минута. Жлин се задържа дълго в полето на разградчани, но в крайна сметка чехите бяха изненадани с перфектна контра. Лукоки остана сам срещу Достал, но вместо да подаде към непокрития Пауло, той предпочете да стреля и прати коженото кълбо в аут.

51′

Какви минути на Жоао Пауло! Бившият играч на Ботев (Пд) не спира да тормози отбраната на Жлин. В тази ситуация той бе изведен сам срещу Достал, но прехвърлящият му удар не намери целта.

49′

ЖОАО ПАУЛО! Лукоки проби по крилото, след което намери с отличен пас намиращия се в наказателното поле Жоао Пауло. Ударът на бразилеца обаче премина на сантиметри от страничната греда.

48′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!1:1! КЕШЕРУ!! Втората част започна по отличен начин за "орлите", които достигнаха до изравнителен гол още в 48-ата минута. Жоао Пауло изпълни по чудесен начин един пряк свободен удар, стражът на Жлин не се намеси по най-добрия начин и при добавката Клаудиу Кешеру бе точен с глава.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! ЛУДОГОРЕЦ ГУБИ ОТ ЖЛИН С 0:1!

42′

Лудогорец владее, но до момента така и не успява да убеди с играта си.

38′

Дьоп пак тормози Лудогорец, пускайки успоредна на голлинията, но Стоянов улови преди Копечни да засече.

33′

Марселиньо пропусна да изравни с глава след подаване на Пауло, но стражът се намеси.

30′

ГОЛ ЗА ЖЛИН! Чехите изпълниха тъч, Копечни центрира, а футболистите на Лудогорец допуснаха грешка, изпускайки Дьоп да се извиси в наказателното поле и да вкара гол. Камерунецът получи травма при изстрела и му бе оказана лекарска помощ.

27′

Копечни създава сериозни неприятности за играчите на Лудогорец и стреля доста често към Стоянов.

24′

Копечни пое на гърди и успя да стреля, въпреки че Натанаел го следваша плътно, но Владислав Стоянов не се затрудни с удара.

19′

Kешеру завършва добра атака с премерен удар от наказателното поле, но вратарят Достап се справи с опасността.

16′

Чехите изпълниха фаул от изгодна позиция, но Козмин Моци игра с глава и изби топката далече от вратата.

10′

Лукоки бе на много добра позиция в наказателното поле, но при овладяването на топката си помогна с ръка, заради което получи жълт картон.

9′

Траоре опитва удар от далечна дистанция, но Владислав Стоянов се намесва и спасява без проблем.

5′

Чехите владеят инициативата, но до момента не се е стигало до опасни положения пред двете врати.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

21 СТОЯНОВ 17 ДОСТАЛ
25 МИНЕВ 20 ПАЗДЕРА