Отборът на Лудогорец постигна нов успех по време на подготвителния си лагер в Белек. Селекцията на Георги Дерменджиев победи коравите чехи от Жлин с 2:1. Триумфът обаче не дойде никак леко, след като се наложи на българския първенец да прави пълен обрат.

"Орлите" се оказаха догонващи в резултата след 30 минути игра, когато африканецът Диоп преодоля Владислав Стоянов за 0:1. Чехите изпълниха тъч, Копечни центрира, а футболистите на Лудогорец допуснаха грешка в своята постройка, изпускайки снажният халф да се извиси в наказателното поле и да вкара гол. Камерунецът получи травма при изстрела и му бе оказана лекарска помощ.

До почивката българският евробоец беше по-активен, но опасните положения пред Достал, така и не носеха попадения.

Втората част започна по отличен начин за "орлите", които достигнаха до изравнителен гол още в 48-ата минута. Жоао Пауло изпълни по чудесен начин един пряк свободен удар, стражът на Жлин не се намеси по най-добрия начин и при добавката Клаудиу Кешеру бе точен с глава.

През следващите мигове на терена властваше футболната магия на Жоао Пауло, който на два пъти беше много близо до това да накаже чехите. При първата ситуация, бившият играч на Ботев получи пас от Лукоки, но изстрелът намери външната част на мрежата. При втория му опит пък негова мощна тупалка като по чудо не намери очертанията на вражеската врата.

Лудогорец трябваше да осъществи пълен обрат в 63-ата минута. Жлин се задържа дълго в полето на разградчани, но в крайна сметка чехите бяха изненадани с перфектна контра. Лукоки остана сам срещу Достал, но вместо да подаде към непокрития Пауло, той предпочете да стреля и прати коженото кълбо в аут.

Паломино не се намеси по никак добър начин при един опит да изчисти топката от наказателното поле на Лудогорец в 76-ата минута. Така тя достигна до Диоп, който опита техничен изстрел. Последна преграда пред евентуалното попадение се оказа футболист в "зелено", който самопожертвувателно сложи глава и изчисти в корнер.

Логичното все пак се случи и Лудогорец достигна до победата в тази проверка, буквално в последната секунда. Джоди Лукоки отново се оказа неуловим по фланга. Чрез рейда си той стигна чак до вратарското поле, където вече реши да подаде за резервата Кишада, който въпреки опитите на двама защитници да бъде спрян, чукна лекичко топката, за да направи факт пълния обрат в мача.

На лудогорци предстоят още две проверки на турска земя, те са срещу добре познатите за родната общественост тимове на Бате Борисов и Марибор.