Светослав Дяков ще бъде на разположение на своя Лудогорец за 1/16-финалните сблъсъци от Лига Европа срещу датския шампион Копенхаген. Първият мач е на 16 февруари, четвъртък, на Националния стадион "Васил Левски". Той ще започне в 20:00 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ1.

Реваншът е седмица по-късно (23 февруари) от 22:05 в датската столица.

Дяков получи контузия на последната контрола на разградчани, която бе загубена с 0:1 от полския Термалика (Нечеча).

Съни Дяков с контузия след контролата с груби поляци

Лудогорец губи своя капитан за първия мач с ФК Копенхаген

Състоянието му тепърва ще бъде диагностицирано с точност

Полузащитникът бе изритан в бедрото и напусна принудително в началото на второто полувреме. Той получи двудневна почивка, а направените му пълни изследвания показаха, че състоянието му не е толкова притеснително.

Със сигурност капитанът ще пропусне днешния спаринг с чешкия Злин. Той ще се готви по индивидуален план в следващите дни и се очаква да бъде на 100% срещу датчаните.

Поредна контрола за Лудогорец в Турция

Още две проверки до края на лагера на отбора

Добрата новина за треньора Георги Дерменджиев е, че няма други контузени футболисти. Всичките останали играчи тренират на пълни обороти с изключение на защитника Витиня, който дълго време лекуваше травма в коляното.

Лудогорец вече е продал 5 хиляди билета за предстоящия домакински мач от директните елиминации в Лига Европа срещу Копенхаген. Интересът към пропуските нараства и се очаква на стадиона да има около 15 хиляди зрители.

5000 билета за Лудогорец - Копенхаген са продадени

Засега няма особено голям интерес към двубоя

Междувременно стана ясно, че българският шампион ще бъде подкрепян от около 700 човека в гостуването в Дания. 150 от тях ще пътуват от България.