Центрира футболистът на Марибор, но никой не засече, нито пък спря топката, по пътя й към голлинията.

65′

ГОООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Маркос Таварес!

Влязъл на терена преди броени минути, нападателят бе изведен по чудесен начин зад защитата на Лудогорец и не сбърка.

Домакините се връщат в мача.

61′

Таварес сменя Кронавитер.

60′

Вилер също получава жълт картон.

55′

Жълт картон за Върховец.

50′

Засада на Моци.

46′

Клинар заменя Милец.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме показа нагледно, че предишният двубой е бил грешка на българския отбор, а нулевото равенство в Разград не е било в такава степен постижение на Марибор.

Лудогорец превзе "Людски върт" от самото начало, като не позволи изненада, налагайки собственото си темпо на игра.

Още в рамките на първите 2 минути Вандерсон и Марселиньо получиха по една добра възможност за откриване на резултата и само сгъстената отбрана на съперника не позволи на "зелените" да стигнат до ранен гол.

Натискът на шампионите на България не секна и за секунда и в резултат на това преднината на тима стана факт след 17 минути игра.

Тогава лидерът на Лудогорец Марселиньо демонстрира своята класа, разстрелвайки съперниковия страж с красив изстрел по диагонала, пращайки топката неспасяемо в мрежата.

В 25-ата минута Сисиньо напредна по десния фланг и навлезе в наказателното поле, където беше съборен на земята. Реферът Поусън не се замисли и посочи бялата точка.

Зад топката застана Кешеру, който стреля добре, удвоявайки преднината на тима си до 2:0.

Лудогорец не намали оборотите, а напротив - използваше всяка възможност да напряга и изнервя опонентите си със скоростни акции през средата на игрището, както и по фланговете.

В самия край на полувремето Марселиньо получи нова добра възможност, но този път не успя да се разпише. Малко след това и Вандерсон имаше възможност да стреля от близка дистанция, но намери тялото на вратаря, вместо мрежата на вратата на Марибор.

Единствената ситуация за домакините включваше извеждащо подаване към Кронавитер, който не успя да преодолее Илиев.

Преди почивката Дарко Миланич, наставникът на словенците, получи жълт картон, тъй като претендираше, че Илиев е играл с ръка извън пределите на наказателното си поле.

45′

Почивка.

42′

Марселиньо е намерен по перфектен начин от Кешеру.

Има цялото време на света.

Забавя се и не успява да нанесе точен удар.

38′

Жълт картон за Недялков.

36′

Кронавитер излиза очи в очи с Илиев!

Не успява да го преодолее.

Топката излиза в аут.

34′

Официално предупреждение за Моци.

Изглежда една идея по-бавен от съперниковите състезатели бранителят.

33′

Изстрел от далечна дистанция на Марселиньо.

Този път не е точен мерникът му.

30′

Лудогорец остава все така тимът, който диктува темпото на игра.

Нямат абсолютно никакво намерение гостите да отхлабват примката около врата на опонента си.

Трети гол почти сигурно ще сложи точка на интригата.

26′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Кешеру бележи от бялата точка!

Предимството на гостите е удвоено!

24′

Поусън посочва бялата точка!

ДУЗПА за Лудогорец!

Нарушение срещу Сисиньо!

21′

Марселиньо явно няма намерение да сваля оборотите, въпреки реализираното попадение.

Отново е в центъра на събитията, с положителен знак.

Атаката на тима от Разград обаче този път не е успешна.

17′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Лидерът на Лудогорец се завърна с гръм и трясък!

Попадение на Марселиньо!

Страхотен гол на национала, който се разписа с мощен диагонален изстрел!

16′

Жълт картон за Марселиньо.

15′

Марселиньо определено полага неимоверни усилия, за да докаже, че присъствието му на терена е съществено.

За момента успява.

Не спира да осигурява празни пространства и добри подавания за съотборниците си.

14′

Жоржиньо извежда добре Сисиньо по десния фланг.

Центрирането е за Вандерсон.

Той обаче стреля право в ръцете на вратаря.

13′

Генчев изглежда напрегнат край страничната линия.

Опитва се да дава точните указания в правилните моменти за своите футболисти.

12′

Първи корнер в полза на разградчани.

Вандерсон центрира.

Продължително разбъркване в полето на Марибор, което обаче завършва без изстрел към целта.

9′

Лудогорец използва предимно крилата си, опитвайки се да атакува и притиска своя съперник.

Все още обаче тимът не е достигнал до точен удар в очертанията на съперниковата врата.

8′

Засада на Жоржиньо.

5′

И Абел Анисе стреля в бранителите пред вратаря на съперника.

Сгъстена е отбраната на Марибор, подобно на ситуацията от първата среща.

3′

Захович пада на границата на наказателното поле.

Фаул в полза на Марибор.

Недялков извърши нарушението.

2′

Натиск на гостите още от началото на сблъсъка.

Марселиньо, а след това и Вандерсон стрелят към вратата на съперника.

Топката се отбива в бранителите пред стража на домакините.

1′

9. Маркос Таварес 13. Мавис Чибота

Отборът на Лудогорец излиза в решителен мач-реванш срещу Марибор от плейофната фаза на Лига Европа.

Шансовете на двата тима за краен успех са равни, след като първият двубой в Разград завърши при нулево реми.

Тогава българският представител имаше тотална доминация, но така и не успя да пробие отличния тогава страж на словенците Кенан Пирич.

Трабзонспор води преговори за Джоди Лукоки от Лудогорец

Турски гранд преговаря за ас на Лудогорец

Трабзонспор иска Джоди Лукоки

Напрежението в лагера на лудогорци е сериозно, тъй като в неделя те трябваше да се разделят със своя старши-треньор Стойчо Стоев.

Специалистът беше уволнен заради незадоволителни резултати, а важната европейска битка днес ще бъде поверена на Станислав Генчев и наставника на вратарите Здравко Здравков.

Марселиньо: Не очаквахме треньорската смяна

"Генчев вярва в нас, ние вярваме в него"

Стадионът на домакините е истинска крепост за Марибор в надпреварата, като "виолетовите" не са допускали гол на него от цели 54 месеца.

Станислав Генчев: Готови сме да отговорим на всичко, което Марибор предприеме

"Ситуацията е доста изненадваща, нещата се развиха бързо"

Джоди Лукоки не пътува с отбора за Словения, като ТОПСПОРТ вече Ви информира, че е възможен негов трансфер в турския гранд Трабзонспор.

Станислав Генчев призна, че едва ли ще прави тактически промени в сравнение с това, което отборът се е подготвял под ръководството на Стойчо Стоев, така че може да очакваме да заложи на схема 4-2-3-1.

Вандерсон: Грешката на съдията коства работата на Стойчо Стоев

"Щастлив съм, че играя за националния отбор"

Селекцията на Марибор е завладяна от сериозен оптимизъм. Тимът блесна с изразителна победа в словенския шампионат, а и днес ще разчитат на своята емоционална публика. Наставникът Дарко Миланич няма да разчита единствено на Дино Хотич, който получи червен картон в първата среща.

Опитният англичанин Крейг Поусън ще свири реванша. Помощници на 40-годишния съдия ще са сънародниците му Лий Бетс и Иън Хусин.

Георги Терзиев: Ние сме по-добрият отбор от Марибор

"Ще спазим треньорските указания и се надявам се завършим с успех"