Унгарският шампион Ференцварош изнесе футболна лекция на Лудогорец и го победи само с 3:0 в контролна среща, играна в Австрия. Само добрите намеси на стража Симон Слуга спаси "орлите" от доста по-изразителна победа за унгарците.

Първото по-опасно положение в мача се случи в 20-а минута и бе за отбора на Ференцварош. Франк Боли получи перфектен пас в полето на Лудогорец, обърна се и стреля с левия крак, но Симон Слуга се отличи с блестяща намеса.

Седем минути по-късно "орлите" отговориха на предизвикателството. Мануел Шоу изведе Бернард Текпетей сам срещу вратаря, но изстрелът му мина на сантиметри покрай вратата.

Лудогорец - Ференцварош 0:3 (Развой на срещата по минути)

Лудогорец бе разбит в най-сериозната контрола

До края на първото полувреме унгарците бяха пълен господар на терена и само добрите намеси на Симон Слуга лишиха отбора на Ференцварош от заслужена преднина. Резервният страж на Лудогорец първо отрази опасен изстрел от пряк свободен удар, а след това опази мрежата си суха, след като Адама Траоре бе останал сам срещу него.

Снимка 578940

Източник: ludogorets.com

Втората част започна с вихрени атаки на унгарците и в 51-а минута отново Слуга се намеси страхотно. Унгарците организираха опасна атака по левия фланг, последва центриране и топката попадна в краката на Траоре, който нанесе удар от непосредствена близост, но Симон Слуга демонстрира рефлекса си и спаси и това положение.

Стражът на "орлите" капитулира само 3 минути по-късно. Траоре изведе свой съотборник по десния фланг, който центрира остро по земя. Слуга успя да избие, но топката попадна точно на крака на бившия играч на Ботев (Пд) - Маркиньос, който необезпокояван разпечата вратата на "орлите".

Снимка 578939

В 62-а и в 79-а минута Слуга отново отчая нападателите на унгарците и отрази нови две чисти положения. Все пак логичното се случи в 82-а минута, когато унгарците успяха да удвоят преднината си. Маркиньос се пребори за топката в наказателното поле и върна назад към Уинго, който с удар в далечния ъгъл на Слуга направи резултата 0:2.

В последната минута на двубоя резултатът стана класически. Влезлият като резерва Уинго получи топката на окло 30 метра от вратата и с мощен шут я порази отново, за да направи резултата 0:3, а само минута по-късно реферът свири края на мача.