Лудогорец записа победа с 2:1 над Вакер Инсбрук, която е първа за "орлите" в Австрия. Точни за успеха на българския шампион бяха Клаудиу Кешеру, който се разписа през първата част и Жоао Пауло, който отбеляза през второто.

Малко преди самия край, Габриеле вкара почетно попадение за своя тим.

Лудогорец - Вакер, 2:1 (Развой на срещата по минути)

Лежерна победа за "орлите"

Доста равностойна първа част изиграха двата отбора. Австрийците започнаха доста агресивно през първите минути, но така и не успяха да достигнат до нещо по-опасно пред вратата на Броун.

В 11-ата минута, Кешеру откри резултата след хубава отборна атака. Румънският нападател бе чудесно намерен от Вандерсон и без да се замисли веднага стреля към вратата от границата на наказателното поле, а стражът на Вакер не успя да се справи - 1:0.

Малко след това, Кершбаум сериозно затрудни Броун след изпълнение на фаул. Футболистът на Вакер опита директен обстрел, топката премина встрани от построената стена и вратарят трябваше да се намесва, за да не влети кълбото в мрежата.

До края на първата част темпото поспадна, тъй като температурите в Австрия са изненадващо високи.

На почивката, Пауло Аутуори реши да направи цели десет промени и да излезе отново на терена с изцяло нов състав. Мястото си запази единствено Форстър. Главният мениджър на "орлите" заложи на Даниел Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Димо Бакаров, Ивайло Климентов, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Жоао Пауло, Върдил Мисиджан.

Смените му се отплатиха и в 67-ата минута Жоао Пауло покачи на 2:0. Той изстреля топката точно под напречната греда и не остави никакви шансове на стража на Вакер, с което бе оформен и крайният резултат.

В заключителните минути на мача италианецът Габриеле отбеляза почетно попадение за Вакер и намали резултата на 1:2. Времето обаче не бе достатъчно и тимът не успя да достигне до равенство.

Това бе втора лятна контрола за Лудогорец. Футболистите на Пауло Аутуори започнаха доста силно своята подготовка, като още в първия си спаринг, който бе и неофициален дебют за бразилския специалист, разбиха пловдивския Марица с 11:0.

Преди два дни тимът пристигна в Австрия, където ще остане до 1 юли и ще изиграе още четири срещи, освен днешната.