Лудогорец победи Нюрнберг с 3:0 в последната контрола на разградчани по време на лагера им в Австрия.

Футболистите на треньора Анте Шимунджа поведоха в резултата рано рано в срещата, след като Спас Делев (9') успя да се разпише. До края на полувремето "зелените" стояха по-добре на терена и пропуснаха няколко добри възможности да удвоят преднината си. През втората част немците вдигнаха оборотите, но въпреки усилията им Клод Гонсалвеш (77') удвои. В края на срещата Рик Джонатан (89') оформи класиката.

Лудогорец - Нюрнберг: 3:0 (Развой на срещата по минути)

"Орлите" ще мерят сили с втородивизионния германски отбор - Нюрнберг

Така "зелените" приключват подготовката си с две победи. Разградчани записаха успех над втородивизионния БВ Линц (5:1), равенство срещу германския Гройтер Фюрт (1:1) и загуба от унгарския шампион Ференцварош (0:3).

Снимка 578995

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

Двубоят започна равностойно, като лудогорци сътвориха първата интересна ситуация в мача в шестата минута. Отлична атака на разградчани отляво завърши с подаване на Рик Джонатан към непокрития в наказателното поле Спас Делев. Необезпокояван, нападателят отправи изстрел от около точката на дузпата, но прати топката над вратата.

Снимка 578994

В деветата минута разградчани поведоха в резултата. Антон Недялков напредна добре отляво и центрира към Спас Делев, който с прецизен удар с глава прати топката във вратата на Кристиан Матения.

В 21-ата минута, след поредна добра атака отляво, Антон Недялков подаде към Джонатан Рик, който подаде към Клод Гонзалвеш. Футболистът обаче не успя добре да насочи топката и тя излезе в аут.

Снимка 578993

В 35-ата минута Рик Джонатан пусна хубаво подаване към Доминик Янков. Халфът преодоля бранител на Нюрнберг, след което подаде към Пиерос Сотириу в наказателното поле. Кипърецът елиминира опеката на Матения, но бе в положение на засада и голът беше отменен.

Снимка 578992

Малко преди края на първото полувреме Доминик Янков направи нарушение срещу футболист на Нюрнберг, след което обаче се стигна до покачване на напрежението и сблъсък между футболисти на двата отбора. Схватката продължи кратко и се размина без червени картони.

През втората част треньорът на Нюрнберг - Роберт Клаус направи редица промени в състава си за разлика от разградчани, които останаха със същите 11, с които стартираха срещата.

Снимка 578991

Ерик Шуранов застраши вратата на Лудогорец, но Антон Недялков геройски изчисти от голлинията. Малко след това футболистът на Нюрнберг отново шутира, но Серджио Падт се намеси добре и спаси.

В 71-вата минута Матиас Тисера шутира, но Карл Клаус спаси. Топката попадна в Доминик Янков, но той не успя да я насочи във вече опразнената врата.

Снимка 578990

В 77-ата минута Клод Гонсалвеш удвои. Футболистите на Нюрнберг направиха ужасяваща грешка при изнасянето на топката. Гонзалвеш пресече подаване на Карл Клаус към бранител на германците и на празна врата се разписа - 2:0.

В 89-ата минута резултатът стана класически. Матиас Тисера стреля от границата на наказателното поле. Карл Клаус изби, но Джонатан стигна до топката и я вкара за трети път във вратата.

Моци: Трябва да продължаваме напред и нагоре