Турнир: Контроли 2024 Стадион: "St. Johann" Зрители:

Лудогорец победи Нюрнберг с 3:0

Лудогорец завърши подготовката си в Австрия с престижна победа

Вижте подробности

89′

ГОЛ! Рик Джонатан! Матиас Тисера стреля от границата на наказателното поле. Карл Клаус изби, но Джонатан стигна до топката и я вкара за трети път във вратата.

84′

Леонардо Вонич отправи техничен диагонален изстрел, но прати топката малко над напречната греда.

77′

ГОЛ! Клод Гонсалвеш! Карл Клаус подаде към бранител на германците, но халфът отне и на празна врата се разписа.

71′

Доминик Янков! Матиас Тисера шутира, но Карл Клаус спаси. Топката попадна в Янков, но той не успя да я насочи във вече опразнената врата.

69′

Излиза Пиерос Сотириу, влиза Матиас Тисера.

Снимка 578995

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

69′

Шакил Пинас излиза, Oливие Вердон влиза на негово място.

69′

Каули Оливейра заменя Спас Делев.

60′

Удар на Ерик Шуранов във вратата на Лудогорец. Серджио Падт спасява.

Снимка 578996

47′

Ерик Шуранов застраши вратата на Лудогорец, но Антон Недялков геройски изчисти от голлинията.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Жълт картон за Доминик Янков.

42′

Грозни сцени на терена. Футболисти на двата отбор се сдърпаха. Излишно напрежение за една контролна среща...

35′

Гол! Не... Пиерос Сотириу прати топката във вратата, но попадението му бе отменено заради засада.

29′

Пиерос Сотириу получава жълт картон.

21′

Антон Недялков подаде към Джонатан Рик, който подаде към Клод Гонзалвеш. Футболистът обаче не успя добре да насочи топката и тя излезе в аут.

13′

Удар на Алекс Сантана извън рамките на вратата.

9′

ГОЛ! Спас Делев! Антон Недялков напредна добре отляво и центрира към нисичкия нападател, който с прецизен удар с глава прати топката във вратата на Кристиан Матения.

6′

Отлична атака на разградчани отляво завърши с подаване на Рик Джонатан към непокрития в наказателното поле Спас Делев. Необезпокояван, нападателят отправи изстрел от около точката на дузпата, но прати топката над вратата.

2′
1′

Каули Оливейра

Лудогорец ще изиграе последната си контрола преди старта на новия сезон. "Орлите" се изправят срещу деветкратния германски шампион Нюрнберг в четвъртата си проверка в подготвителния лагер в Австрия. Двубоят стартира в 17:00 часа.

До този момент разградчани записаха победа над втородивизионния БВ Линц (5:1), равенство срещу германския Гройтер Фюрт (1:1) и загуба от унгарския шампион Ференцварош (0:3), която дойде във вчерашния ден.

Лудогорец загуби с 0:3 от Ференцварош в контрола

Ференцварош изнесе футболна лекция на Лудогорец в Австрия, вратар спаси "орлите" от разгром

Понастоящем пък днешният опонент на Лудогорец - Нюрнберг, се състезава във Втора Бундеслига, като за последно беше в елита на Германия през сезон 2018/2019.

Това ще бъде и последната проверка на шампионите на австрийска земя. Лудогорец се прибира в България на 27 юни и до началото на сезона ще се готви на своята клубна база в Разград.

Първият официален мач на тима ще бъде на 5 юли, когато ще гостува на черногорския шампион Сутиеска в двубой от първия предварителен кръг на Шампионска лига.