Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа! "Орлите" победиха с 2:0 като гости шампиона на Беларус Динамо (Брест) и си осигуриха поне още шест европейски мачове.

Головете на стадиона в Минск вкараха резервите Елвис Ману (73) и Ихиньо Марин (79).

Динамо (Брест) - Лудогорец, на живо

Динамо (Брест) - Лудогорец 0:2, гол на Марин

Скъпата селекция и авторитетът на треньора Павел Върба задължават родния шампион

Разградчани изиграха слаба първо полувреме. През втората част Клаудиу Кешеру пропусна две добри възможности. Елвис Ману раздвижи играта на отбора в атака след влизането си от пейката. Десетката на "орлите" вкара първия гол за успеха и асистира за втория.

Двубоят започна по-силно за домакините. В 4-ата минута Седко получи отличен извеждащ пас. Нападателят остана очи в очи с Пламен Илиев под ъгъл и нанесе удар, който Тигъра спаси.

Снимка 498758

Източник: ПФК Лудогорец

Последваха равностойни минути, като пред двете врати не се случи нищо запомнящо се. В 25-ата минута шут на Каули бе рикошира в играч на домакините и излезе в корнер.

В 30-ата минута "орлите" организираха хубава атака, но ударът на Баджи бе твърде слаб, за да затрудни вратаря на Динамо.

Снимка 498757

Малко преди края на първата част гостите имаха отлична възможност да поведат в резултата. Текпетей получи извеждащ пас и надбяга Кики. Ганаецът стреля, но вратарят Игнатович спаси. Топката стигна до Кешеру, който се подхлъзна и не намери опразнената врата.

В продължението на първата част Савицкий стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в крака на Вердон и мина опасно над горната греда на "орлите".

Снимка 498756

Втората част започна с опасен удар на Биков, който мина над напречната греда. В 55-ата минута Кешеру получи в наказателното поле, намери си коридор и нанесе силен удар, който Игнатович спаси. Последва корнер, след който румънецът стреля с глава, но над вратата.

Две минути по-късно отново Кешеру опита да се разпише от малък ъгъл, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата.

Снимка 498755

В 70-ата минута Динамо бе близо до гол. Хачериди се извиси след центриране от корнер и нанесе удар с глава, който срещна страничната греда. При добавката Кики не успя да намери очертанията на вратата.

Три минути по-късно Лудогорец нанесе своя удар. Доминик Янков получи топката отляво в наказателното поле, напредна до крайната линия и пусна успореден пас за резервата Елвис Ману, който от няколко метра засече във вратата за 0:1.

В 79-ата минута "орлите" убиха интригата в срещата. Разградчани осъществиха бърза контраатака. Янков получи в полето на Динамо, напредна и намери Ману отляво. Елвис опита няколко финта и пусна към непокрития Ихиньо Марин. Испанецът с мощен удар от близка дистанция вкара за 0:2.

Снимка 498754

Динамо опита да се върне в мача с няколко точни удара от далечна дистанция, които не затрудниха Пламен Илиев.

Така Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа. Съперниците на "орлите" ще стана ясни в петък. Българският шампион ще бъде във втора урна.