Георги Дерменджиев е един от най-успешните турнирни треньори в България. Статистиката доказва по категоричен начин това. Лудогорец никога не е отпадал от Европа в мач на пряка елиминация, докато треньор на отбора е Чичо Гошо. В двата си периода начело на Лудогорец Дерменджиев е отпадал само веднъж в плейоф - за Купата на България.

В Европа с него "орлите" са 5 от 5. Той започна ударно през есента на 2014-а като направи 2:2 в Белград с Партизан. Първият двубой на "Лудогорец Арена" бе завършил 0:0, а това предизвика уволнението на Стойчо Стоев. След това дойдоха паметните мачове съе Стяуа и незабравимите спасявания на Козмин Моци от бялата точка, които вкараха Лудогорец за първи път в груповата фаза на Шампионската лига. След приключването на двубоите с Реал, Ливърпул и Базел, "орлите" отпаднаха от турнирите без да стигат до нови елиминационни мачове.

Халфовете на Лудогорец не знаят какво е гол в Европа този сезон

Ето кои вкараха

През този сезон Дерменджиев също е безпогрешен до момента, като се справи последователно с Младост Подгорица, Цървена звезда и Виктория Пилзен.

Реално Лудогорец има само една загуба от 9 елиминационни мача в Европа под ръководството на Дерменджиев - 0:1 при гостуването на Стяуа.

Единственото поражение на Дерменджиев в плейоф е на полуфиналите за Купата на България през 2015 година. Тогава той направи 0:0 с Левски в Разград, а загуби драматично реванша на "Герена" с 0:1, а голът беше вкаран от Антонио Аниете в 90-та минута. И тогава Дерменджиев бе много близо да елиминира съперника си, а попадение на неговия тим, дело на Марселиньо десетина минути преди края, бе отменено заради несъществуващо нарушение в атака.

Чакането свърши! Ред е на Лудогорец в Лига Европа

Разградчани приемат Копенхаген в първи двубой от 1/16 финалите в турнира

Извън този мач в България Дерменджиев е елиминирал два пъти Ботев (Bp), а по веднъж Монтана, Берое и Литекс. Срещу ловешкия тим постигна най-впечатляващата победа - в началото на 2015 година с 5:0. "Оранжевите" бяха водени тогава от Миодpar Йешич. Преди да бъдат разбити с петицат в Разград, двубоят в Ловеч бе завършил 0:0.