Седем футболисти на Лудогорец са вкарвали гол през настоящата еврокампания в Европа. Три от попаденията са дело на защитници - две са на сметката на Козмин Моци, а едно на Натанаел. Халфовете в състава на Георги Дерменджиев обаче не са отбелязали нито един гол в 12 мача в Шампионската лига - Светослав Дяков, Анисе, Лукас Саша и Кампаняро все още нямат точен изстрел. За сметка на това хората в предни позиции си вършат добре работата. Най-резултатен през есента бе Вандерсон - има пет попадения, включително едно за 2:2 срещу ПСЖ в Париж, което ги класира на трето място в групата на Шампионската лига. С четири гола е Джонатан Кафу, а с по три са Клаудиу Кешерю, Джоди Лукоки и Върджил Мисиджан.

Чакането свърши! Ред е на Лудогорец в Лига Европа

Разградчани приемат Копенхаген в първи двубой от 1/16 финалите в турнира

На тях ще се разчита много да пробият солидната отбрана на датчаните. Още повече че шведският национал Робин Олсен не е вадил топката от мрежата си в евротурнирите вече 320 минути. За последно той допусна гол при гостуването на Лестър, загубено с 0:1. Тогава му вкара Рияд Марез в 40-ата минута. След това не инкасира попадения срещу Лестър (0:0), Порто (0:0) и Брюж (2:0).

В шестте си домакинства в Европа този сезон Лудогорец три пъти успя да запази мрежата си суха.