Футболистът на лидера в Полша се разписва с изстрел от близка дистанция.

Неразбирателство в защитата на "орлите".

Включително и на вратата на българския тим.

Почивка за Илиев.

69′

Тотално надмощие на българския отбор през второто полувреме.

Лехия рядко получава възможности за осъществяване на нещо интересно в съперниковата половина.

65′

Цели девет промени в състава на Лехия.

61′

Горалски сменя Анисе.

55′

Нов пробив на Попа по десния фланг.

Центрира, но топката се отбива в бранител и излиза в корнер.

Нищо любопитно след изпълнението на статичното положение.

54′

Продължително разбъркване в полето на Илиев.

Собиех стреля с глава.

Намеса на вратаря на Лудогорец, който избива топката в корнер.

52′

Жълт картон за Козмин Моци.

Мак излизаше в опасна позиция, така че за закъснелия Моци нямаше друга опция.

50′

Опасно центриране на Попа!

Топката е избита от бранител на съперника.

Бърза атака беше това за Лудогорец, но финалът й не се получи според очакванията.

48′

Жълт картон за Налепа.

47′

Адриан Попа се появява на терена.

46′

Григоре сменя Бакалов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Лудогорец доминираше през първото полувреме от двубоя, като личеше, че със сигурност наличието на част от титулярните футболисти на "зелените" на терена оказва своето влияние.

Абел Анисе внесе сериозна стабилност в средата на терена, като не само спираше атаките на съперника, но често бе и в основата на по-интересните бързи контри за разградчани.

Същевременно Натанаел, който в предишната контрола на Лудогорец не започна от първата минута, изостряше всички флангови акции за "зелените", преминаващи през неговата зона от игрището.

Давид Рибейро стартира от първата минута, но не успя да впечатли с изявите си, като играта му включваше основно опити за включване отляво по нападението на шампионите, след което и центриране към някой от съотборниците му. Той имаше една възможност да стреля през първото полувреме, но се забави и топката се спря в тялото на бранител.

Спречкване между Анисе и Собиех едва не коства повишаване на напрежението на терена, стигна се до размяна на реплики между състезатели на двата тима, но не и до официални предупреждения.

Атаките пред Пламен Илиев по-скоро се брояха на пръстите на едната ръка и не бяха кой знае колко опасни. Изключение направи комбинация между Мак и Собиех малко преди почивката, при която кълбото премина на сантиметри от вратата на националния вратар на България.

Така или иначе до отбелязване на попадение преди почивката не се стигна.

45′

Почивка.

41′

Страховита контраатака на Лехия.

Мак центрира силно, Собиех засича топката с глава.

Кълбото преминава на сантиметри от целта.

Добра възможност за футболистите на Лехия.

39′

Нов шут на Бакалов.

За пореден път от едно и също място на терена.

Силният диагонален изстрел обаче отново е спасен от вратаря на съперника.

35′

Спречкване между Анисе и Собиех.

Последва намеса и на Форстър.

Всичко се случи заради фаул срещу Марселиньо в средата на терена.

Ситуацията се разминава без да бъдат показани нови официални предупреждения.

33′

Натанаел е нарушил правилата срещу съперников атакуващ състезател.

Опасен фаул за Лехия на границата на пеналта на Илиев.

Официално предупреждение за Натанаел.

31′

Далечен изстрел на Бакалов!

Вратарят спасява.

Отразената от стража топка достига до Пауло, който обаче стреля в тялото на Душан Куциак.

27′

Жоао Пауло претендира, че срещу него е извършено нарушение.

Става дума за потенциален фаул в наказателното поле на Лехия.

Арбитърът е категоричен, че правилата са били спазени.

25′

Младенович стреля от свободен удар.

Топката преминава далеч над вратата на Илиев.

Никаква опасност за националния вратар на България.

Снимка 401882

Източник: Официален сайт на Лудогорец

21′

Рибейро не впечатлява с изявите си на терена.

Няколко епизодични пробива по левия фланг и все още нито един завършващ удар.

17′

Жълт картон и за Марселиньо.

Агресивни действия на българския национал.

Заслужена санкция.

13′

Жълт картон за Мак.

Грубо нарушение срещу Моци.

Заслужено официално предупреждение за футболиста на символичните гости.

11′

Мак опитва да притеснява защитниците на Лудогорец.

Преодолява двама от тях и решава да стреля от доста далечна дистанция.

Неуспешен и много неточен удар.

9′

Опасно разиграване между Моци и Форстър в защита.

Футболистите на Лехия обаче не успяха да намерят възможност да притиснат опонента си.

5′

Доста по-различно, от положителна гледна точка, изглежда единайсеторката на шампионите с Анисе и Натанаел в нея.

Абел гарантира спокойствието, от което се нуждаят разградчани в средата на терена, докато Натанаел прави така, че всяка флангова атака на "зелените" изглежда опасна за съперника.

Снимка 260511

4′

Филип Младенович пробива отляво по нападението на Лехия.

Опита да центрира, но вратарят на Лудогорец хваща топката в ръцете си.

Добра намеса на стража на разградчани.

3′

Първа опасност в мача.

Натанаел проби в половината на съперника и изненадващо опита да стреля.

Вратарят отрази изстрела му.

2′

Началото на двубоя бе забавено с четири минути.

Отборът на Лудогорец се появи със закъснение на терена.

Не е ясна причината за това.

1′