Отборът на Лудогорец отстъпи пред поредния си съперник на подготвителния лагер, който "орлите" провеждат в Турция.

В курорта Белек единайсеторката на Антони Здравков загуби от състава на Лехия (Гданск). Срещата на стадион "Титаник Делукс" завърши при резултат 0:1. Точен за опонента бе Жуковски.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Лехия (Гданск) 0:1, гол на Жуковски

Контролата стартира в 16:30 часа

Лудогорец доминираше през първото полувреме от двубоя, като личеше, че със сигурност наличието на част от титулярните футболисти на "зелените" на терена оказва своето влияние.

Абел Анисе внесе сериозна стабилност в средата на терена, като не само спираше атаките на съперника, но често бе и в основата на по-интересните бързи контри за разградчани.

Снимка 401884

Източник: Официален сайт на Лудогорец

Същевременно Натанаел, който в предишната контрола на Лудогорец не започна от първата минута, изостряше всички флангови акции за "зелените", преминаващи през неговата зона от игрището.

Снимка 260511

Давид Рибейро стартира от първата минута, но не успя да впечатли с изявите си, като играта му включваше основно опити за включване отляво по нападението на шампионите, след което и центриране към някой от съотборниците му. Той имаше една възможност да стреля през първото полувреме, но се забави и топката се спря в тялото на бранител.

Давид Рибейро стартира пробния си период в Лудогорец (СНИМКА)

Ще се бори за благоразположението на треньора Антони Здравков

Спречкване между Анисе и Собиех едва не коства повишаване на напрежението на терена, стигна се до размяна на реплики между състезатели на двата тима, но не и до официални предупреждения.

Атаките пред Пламен Илиев по-скоро се брояха на пръстите на едната ръка и не бяха кой знае колко опасни. Изключение направи комбинация между Мак и Собиех малко преди почивката, при която кълбото премина на сантиметри от вратата на националния вратар на България.

Така или иначе до отбелязване на попадение преди почивката не се стигна.

През второто полувреме разградчани вдигнаха оборотите, като за това спомогна и включването в игра на Адриан Попа.

Снимка 400063

Вместо обаче да отбележи, българският отбор получи попадение. Това се случи двайсетина минути преди последния сигнал.

Центриране в полето на Лудогорец намери Жуковски, защитниците на "зелените" не се ориентираха добре и футболистът на Лехия се разписа необезпокояван от непосредствена близост.

Въпреки включването и на Клаудиу Кешеру, а и на Джоди Лукоки в мача, до промяна в резултата не се стигна.

Така българският отбор записа една победа и вече три поражения в срещите си зад граница през зимата до този момент. Здравков обаче неколкократно подчерта, че за него резултатите в приятелските мачове са важни, но не и приоритетни.

В Полша: Галатасарай иска Яцек Горалски от Лудогорец

Турският гранд се е насочил и към неговия съотборник в националния отбор Тараз Романчук