Лудогорец завърши наравно - 2:2 в последната си контролна среща на турска земя.

Селекцията на Георги Дерменджиев успя да удържи словенския гранд Марибор, който през изминалото лято успя да елиминира Левски във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Съперникът на "орлите" водеше до самия край на мача с 2:1, но малко преди последния сигнал Лукоки оформи оказалото се и крайно 2:2.

Повече от любопитно за отбелязване бе това, че и двата гола на стадион "Титаник" в Белек вкара синът на Златко Захович - Лука.

За символичните домакини в зелени спортни екипи точен беше влезлият на почивката Клаудиу Кешеру, както и споменатият вече Лукоки.

Левски смачка Марибор, Йорга хвана дузпа, но "сините" мечти угаснаха!

Словенците не бяха виждали такива фенове, но пък ще могат да се запознаят с тези на Абърдийн

Двубоят бе генерална репетиция за "орлите", които тази неделя подновяват участието си в шампионата с гостуване на Монтана.

Съперничеството ще се проведе на националния стадион "Васил Левски".

На същото място, но на 16-и февруари, "зелените" ще се изправят и за своя първи европейски сблъсък с ФК Копенхаген.

Кишада сигурен, че Лудогорец ще бъде готов за битката с ФК Копенхаген

"Свикнахме да играем срещу силни отбори"

Контролата с Марибор беше отлична възможност за наставника на шампионите, които днес излязоха в своята обичайна формация.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в Белек:

НА ЖИВО: Лудогорец - Марибор

Последен мач за "орлите" на турска земя

Дерменджиев приключи с експериментите, като днес в атака имахме възможност да видим звездите Кафу, Марселиньо, Вандерсон и Джоди Лукоки. Всеки от тях демонстрира в каква форма се намира и дали е готов за рестарта на шампионата.

В центъра на отбраната си партнираха Хосе Луис Паломино и Козмин Моци, а на вратата се завърна Владислав Стоянов. Контролата пропусна Натанаел, който трябваше да се прибере в родината си заради смъртта на негов роднина.

Именно опитният Моци сгреши още в самото начало на мача, подарявайки топката на младия Захович, който не прости на стража на българския тим, откривайки резултата.

Още преди да е изтекъл половин час игра, резултатът "набъбна", като отново Захович беше в прегръдките на съотборниците си, след като покачи на 2:0.

На полувремето в игра за Лудогорец се появи Клаудиу Кешеру, който определено раздвижи играта на тима си в предни позиции.

След чудесен негов прехвърлящ удар в 63-ата минута преднината на Марибор бе намалена.

Последната промяна в резултата бе регистрирана 6 минути преди последния сигнал, благодарение на чудесен гол на Лукоки и по този начин Лудогорец не загуби последната си проверка на турска земя.

Марибор е лидер в словенското първенство, като до този момент селекцията на Дарко Миланич дели първото място с друг кошмар за левскарите - Олимпия (Любляна). Голмайстор на тима с 10 попадения е именно Лука Захович, синът на спортния-директор на клуба и легенда на местния футбол - Златко Захович.

Лудогорец постигна престижен успех над БАТЕ (Борисов) с 2:1