За разлика от други български тимове, комплексът на име "Бате Борисов" не стои на дневен ред за Лудогорец. "Орлите" подчиниха беларуския шампион с 2:1 в предпоследната им проверка на турска земя.

Любопитното е, че точно преди година, двата тима отново се срещнаха на същия стадион и тогава триумфът на родния тим беше още по-категоричен - 3:0.

Лудогорец - БАТЕ Борисов 2:1 (Развой на срещата по минути)

Кишада даде сериозна заявка за титулярното място

Селекцията на Георги Дерменджиев заслужено стигна до успеха, а над всички в поредна среща беше нападателят Жуниор Кишада. Въпреки статута си на твърда резерва, стрелецът сложи в малкия си джоб Кешеру и Кафу, вкарвайки и двата гола в мрежата на "трактористите". Почетното попадение за тях пък бе дело на Риос, който вкара от фаул не и без любезното съдействие на бразилския страж Ренан. Утре, в последна контрола от лагера в Белек, Лудогорец ще премери сили със словенския Марибор.

Успехът на шампионите можеше да бъде и по-изразителен, ако с пропуски не блеснаха Мисиджан, Кафу и Жоао Пауло.

Първата опасност в проверката бе сътворена от лудогорци в 5-ата минута. Жуниор Кишада навлезе скоростно в наказателното поле на БАТЕ и опита центриране, което обаче бе пресечено от бранител на съперника.

Палачът на Левски и Литекс демонстрира, че няма да бъде никак лесен опонент. Бившият играч на Войводина -Мирко Иванич задмина с лекота трима бранители на Лудогорец, след което отправи изстрел от далечно разстояние. Ренан обаче беше на мястото си и улови с лекота тежкия шут.

Георги Дерменджиев: Играта ни е значително подобрена

Дерменджиев не обърна внимание на датските закани

"Знам на какво е способен Кишада"

Предимството на Лудогорец бе факт в 19-ата минута, когато нароченият за продажба в Азербайджан - Жуниор Кишада отбеляза своя трети гол по време на зимната подготовка. Нисичкият бразилец пресече едно подаване на съперника, след което използва своята бързина, за да се устреми към наказателното поле на БАТЕ. Последва хубав финт срещу Поляков и безкомпромисен изстрел в далечния ъгъл на Шребитский.

Миг след попадението на Кишада, друг бразилец можеше да удвои преднината за разградчани. Жоао Пауло изпълни акуратно един пряк свободен изстрел, който обаче бе спасен майсторски от младия страж на беларусите - Шребетский.

Кишада сигурен, че Лудогорец ще бъде готов за битката с ФК Копенхаген

"Свикнахме да играем срещу силни отбори"

Светкавичните контри на Лудогорец свариха отбраната на БАТЕ неподготвена и в 29-ата минута. Вандерсон тръгна на солова акция и в момента, когато можеше да шутира, футболистът с №88 пробва пас към Кешеру - решение, което в крайна сметка се оказа абсолютно погрешно. Бразилската импровизация в атаката на "орлите" си пролича в 38-ата минута, когато за броени секунди топката се прехвърли от лявото към дясното крило. Непокрит на него се оказа Жоао Пауло, който първо опита подаване, а след това и шут от много малък ъгъл. И двата случа обаче опитите му не завършиха с така желания успех.

Сякаш от нищото съставът на БАТЕ (Борисов) съумя да изравни 180 секунди преди почивката. Алексей Риос изпълни пряк свободен удар от над 30 метра дистанция. Летежът на топката явно заблуди фатално новото попълнение Ренан, който изненадващо допусна коженото кълбо да се оплете в мрежата му.

БАТЕ (Борисов) бе на точен удар разстояние от пълния обрат в 53-ата минута. Отбраната на Лудогорец не се справи добре при едно центриране на Валериан Гвиля. Създалото се меле без малко да спомогне на Рушевич да отбележи, но младият сърбин така и не успя да отправи качествен шут.

В 67-ата минута голямата звезда на Лудогорец - Джонатан Кафу бе сериозно пожален от главния арбитър на двубоя, след като удари без топка играч на БАТЕ, но за това си провинение получи само жълт картон.

Владислав Стоянов: Дано стигнем поне полуфинал в Лига Европа

Владо Стоянов: Попето каза да се метнем от някъде, ако не елиминираме ФК Копенхаген

"Отказах оферта от турски тим"

Лудогорец възстанови своята преднина миг след скандалната ситуация с Кафу. В ролята на грешник за БАТЕ отново се оказа Поляков, който пак сбърка при изнасянето на топката и за втори път я подари на дебнещия дребосък Жуниор Кишада. Нападателят не чакаше и секунда, отправяйки се сам срещу вратаря Шербитский. Стрелецът демонстрира височко самочувствие и с елегантно копване реализира новия си гол в контролата.

До края нов гол не падна и така "орлите" се поздравиха с успех над беларуския гранд.

Утре, в последната си проверка на турска земя, Лудогорец ще се изправи срещу словенците от Марибор. Двубоят ще бъде генерална репетиция преди мачовете с Монтана за първенство и ФК Копенхаген от Лига Европа.