2:2!

Лудогорец все пак няма да загуби последната си контрола в Турция!

78′

Две поредни решителни намеси на Владислав Стоянов!

Българският вратар спасява тима си от ново попадение и съхранява надеждите на състава за равенството в мача.

77′

Сблъсъци между футболистите на двата тима!

Минев е изгонен от главния съдия!

Лудогорец ще трябва да довърши мача в намален състав.

70′

След влизането в игра на Мисиджан, Лудогорец търси основно пробиви през неговата игрова зона от терена - лявото крило.

Центриранията на Върджил често намират Кешеру, който не спира да търси отбелязване на нов гол в съперниковата врата.

63′

ГОООООООООООЛ за Лудогорец!

Технично попадение на Кешеру!

1:2!

Нападателят на "орлите" прехвърли вратаря на съперника и връща състава си в срещата!

53′

Паломино с решителна намеса след центриране в пеналта на разградчани.

Натискът на Марибор продължава.

За момента той не е особено ползотворен през тези втори 45 минути.

50′

Грешка на вратаря на Марибор!

Той подарява топката на Кешеру, който подава към Дяков, но капитанът на Лудогорец не успява да се разпише от добра позиция!

Силна акция за българския тим!

49′

Корнер в полза на Марибор.

Топката е избита от бранител в зелен спортен екип.

Спокойствие пред вратата на българския шампион.

47′

Няколко нарушения в началото на второто полувреме, но без атаки към която и да било от двете врати.

"Пресният" татко Сисиньо е сред най-дейните на терена.

Ново попълнение в Лудогорец!

Сисиньо отново татко

46′

Вандерсон е заменен от Мисиджан.

46′

Кешеру заменя Кафу.

45′

Играта е подновена.

45′

ПОЧИВКА!

42′

Центриране на Лукоки в наказателното поле на Марибор. Нито един играчите на Лудогорец обаче не успя да се възползва от високата топка.

38′

Футболистите на Лудогорец отново изпуснаха нервите си. Този път в центъра на разправията беше Вандерсон, който се хвана за гушата с халф на Марибор. В крайна сметка техничарят бе декориран с жълт картон.

29′

ГООЛ ЗА МАРИБОР!! ЗАХОВИЧ-ДУЗПА! 2:0! Марибор се превърна в първия тим, който вкарва два гола на Лудогорец по време на зимната подготовка. В 29-ата минута Хосе Луис Паломино изпусна младия Захович, след което бе принуден да го събори в наказателното поле. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но Владо Стоянов демонстрира майсторството си при 11-метровите удари и отрази. За негово съжаление, главният арбитър даде сигнал изпълнението да бъде повторено, тъй като играч на Лудогорец беше навлязъл в полето преди съдийския сигнал. От втория опит Захович вече беше точен, пращайки топката в средата на вратата.

22′

Ясмин Ханданович действа идея по-бързо и изпревари устремения към топката Джонатан Кафу.

20′

Лудогорец пое пълен контрол над срещата. "Орлите" залагат на бързи комбинации, които към този момент обаче са лесна плячка за словенския гранд.

14′

Джоди Лукоки сътвори опасно влизане в наказателното поле на съперника. Стигайки до аутлинията бившият играч на Аякс върна към връхлитащия Кафу. Ударът на нападателят срещна тялото на "бял" защитник и в крайна сметка не притесни Ханданович.

7′

Селекцията на Георги Дерменджиев опита да се върне в мача още в следващата атака. Заучена комбинация завърши със центриране към Марселиньо, който от втора позиция обаче прати коженото кълбо над горната греда.

5′

ГООООЛ ЗА МАРИБОР!!ЗАХОВИЧ! Двубоят не започна по най-добрия начин за българския представител. Атака на съперника им през центъра завърши с кошмарна грешка на Козмин Моци, който подари топката на младия Лука Захович. Техничарят се възползва от получения шанс и с елегантно копване матира Владо Стоянов.

1′

Върджил Мисиджан

Отборът на Лудогорец ще изиграе последната си контролна среща на турска земя. Селекцията на Георги Дерменджиев ще премери сили със словенския гранд - Марибор, който през изминалото лято успя да елиминира Левски във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Левски смачка Марибор, Йорга хвана дузпа, но "сините" мечти угаснаха!

Словенците не бяха виждали такива фенове, но пък ще могат да се запознаят с тези на Абърдийн

Двубоят ще бъде генерална репетиция за "орлите", които тази неделя подновяват участието си в шампионата със символично гостуване на Монтана. Съперничеството ще се проведе на националния стадион "Васил Левски". На същото място, но на 16-и февруари, "зелените" ще се изправят и за своя първи европейски сблъсък с ФК Копенхаген.

Кишада сигурен, че Лудогорец ще бъде готов за битката с ФК Копенхаген

"Свикнахме да играем срещу силни отбори"

Контролата с Марибор ще бъде отлична възможност за наставника на шампионите, които днес ще излязат в своята обичайна формация. Дерменджиев няма да прави повече експерименти като днес в атака ще видим звездите: Кафу, Марселиньо, Вандерсон и Джоди Лукоки. В центъра на отбраната ще си партнират Хосе Луис Паломино и Козмин Моци, а на вратата се завръща Владислав Стоянов. Припомняме, че контролата пропуска Натанаел, който трябваше да се прибере в родината си заради смъртта на негова роднина.

Марибор е лидер в словенското първенство, като до този момент селекцията на Дарко Миланич дели първото място с друг кошмар за левскарите - Олимпия (Любляна). Голмайстор на тима с 10 попадения е Лука Захович, синът на спортния-директор на клуба и легенда на местния футбол - Златко Захович.

Лудогорец постигна престижен успех над БАТЕ (Борисов) с 2:1