Лудогорец победи Балтика с 3:1 в контрола

Лудогорец се справи с руски грубияни, Свиерчок блести с два гола

"Орлите" се справиха с втородивизионния руски тим Балтика - 3:1

89′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!3:1!! СВИЕРЧОК!! В заветните мигове отборът на Балтика се зае с това да търси частичния обрат. Всичко това се оказа добре дошло за Лудогорец, който умело използва своя шанс и подчини руснаците с финален трети гол. Джоди Лукоки се понесе по крилото, след което подаде за намиращия се на празна врата Свиерчок. Полякът реализира второто си попадение в мача и по този начин фиксира крайното 3:1.

86′

В последните мигове от контролата, отборът на Балтика играе на ръба на грубостта.

73′

ГООЛ ЗА БАЛТИКА! 1:2! КОБЯЛКО!! Логично с оглед случващото се на терена, Лудогорец допусна гол в 73-ата минута. Колективна грешка в отбраната на "орлите" позволи на резервата Кобялко да разстреля отблизо Наумов за 1:2.

72′

В 72-ата минута Якуб Свиерчок демонстрира и тъмната страна от своя характер. Полякът без малко не се сби със съперников играч, след като бе въвлечен в доста сериозно физическо единоборство.

70′

ГРЕДА ЗА БАЛТИКА! Устремът на руския отбор продължи да бъде все така настоятелен. В 70-ата минута Балтика стигна и до удар в дясната греда на Лудогорец, след като Антон Кобялко се извиси над всички и насочи топката с глава.

67′

През втората част в игра за лудогорци се появиха: Рафаел Форстър, Игор Пластун, Кампаняро, Анисе и Вандерсон.

66′

ШАНС ЗА БАЛТИКА! Макар и късно, Балтика също опита да демонстрира футболните си достойнства. В 66-ата минута младият Даниел Наумов беше на мястото си, след като отрази с вещина хубаво изпълнен фаул от на Малеев.

64′

Жълт картон за Натанаел.

61′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! 2:0!! СВИЕРЧОК!! Шампионите съумяха да удвоят своята преднина в 61-ата минута. Голямата новина беше, че полската звезда Якуб Свиерчок се разписа за първи път с екипа на Лудогорец. Таранът получи задължаващ пас от Ковачев. Макар и да пое топката с гръб към вратата, последва елегантно негово обръщане и тежък шут в далечния ъгъл на Помазан.

50′

Веднага след подновяването на играта, Натанаел опита да "подпали" ръкавиците на стража Помазан. Бразилецът отправи истинска бомба от фаул, която обаче попадна в обсега на опитния руски вратар.

48′

Якуб Свиерчок моментално демонстрира желанието си за гол, след като отправи далечен удар по посока на руската врата.

46′

На почивката в игра за Лудогорец се появява Якуб Свиерчок, заменил Клаудиу Кешеру.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

ЖОАО ПАУЛО! Определено Жоао Пауло бе във вихъра си през първата част. Бразилецът бе изведен зад отбраната Балтика, елиминира майсторски стража на съперника, но последвалият му удар от малък ъгъл бе избит от голлинията.

32′

Жоао Пауло опита да вкара втория си гол в мача с бомбен шут от фаул. Коженото кълбо мина високо над горната греда.

25′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0!! ЖОАО ПАУЛО!! Резултатът в контролата бе открит след точно 25 минути футбол. В епицентъра на събитията попадна бразилецът Жоао Пауло, реализирал своя четвърти гол по време на зимната подготовка. Нападателят си извоюва топката малко преди да излезе в тъч, след което сътвори прекрасен индивидуален рейд, завършил с удар под плонжа на Евгений Помазан.

19′

КОВАЧЕВ! Светослав Ковачев продължи да бъде най-опасният футболист на "орлите". Миг след гореспоменатия му пробив, младежкият национал остана сам срещу вратаря на Балтика. За съжаление, играчът с 98 се забави с головия си изстрел и топката му бе отнета от притичал защитник.

17′

Лудогорец застраши за сефте вратата на Балтика в 17-ата минута. Ковачев преодоля елегантно Тимошин, след което с остро подаване продължи за намиращия се на другия фланг Жоао Пауло. Бразилецът си нагласи топката и отправи удар, преминал разочароващо в аут.

15′

Младият Светослав Ковачев се пребори за топката в центъра, след което пробва хитър извеждащ пас зад отбраната на Балтика. Подаването му към Жоао Пауло обаче бе пресечено от Никита Тимошин.

7′

Лудогорец постепенно изравни играта и вече се задържа по-продължително в полето на руснаците.

5′

Символичните гости от Балтика се възползваха от нестандартната формация на Лудогорец и започнаха контролата далеч по-добре. В рамките на няколко минути, пред вратата на Даниел Наумов се заформиха две интересни положения. При второто от тях, Руслан Магал проби по крилото, след което с точен пас намери централния нападател Голошев. Таранът обаче не демонстрира нужната клиничност и от няколко метра прати топката над горната греда.

1′

33. Денис Шевчук

Отборът на Лудогорец ще изиграе своята пета контрола на турска земя. Ден, след като отстъпи с 2:3 от казахстанския Кайрат, селекцията на Херо се изправя срещу нов корав съперник. "Орлите" ще премерят сили с шестия във втора руска дивизия - Балтика (Калининград). До този момент разградчани са с актив от две победи, равенство и загуба.

Кайрат (Алмати) победи Лудогорец с 3:2 в контрола

Лудогорец изпусна победата над вицешампиона на Казахстан, Кайрат с пълен обрат в Турция (ВИДЕО)

Първа загуба за разградчани в контролите

В лагера на българския шампион няма проблеми с контузени играчи. Единственият липсващ е Александър Василев, който изненадващо напусна "зелените" в стремежа си да получава повече игрови минути. По-голям шанс за изява днес ще получат нападателите Якуб Свиерчок и Клаудиу Кешеру. Същото се отнася и за бразилците Густаво Кампаняро и Жоао Пауло. Като титуляр на вратата пък започва младият Даниел Наумов, който е трети избор след Ренан и Броун.

Поредна операция за Владислав Стоянов

Вратарят се подложи на интервенция

В състава на Балтика най-известното име е това на таджикистанеца Искандар Джалилов, който изигра един сезон с екипа на Дунав (Русе). В центъра на защитата пък оперира бранителят Иван Черченчиков, който дълги години бе ключова фигура в Амкар (Перм). В атака пък ще действа бившият руски национал Максим Григорийев, който за последната година е сменил три отбора.

Екзотика в селекцията на Игор Черевченко придават бразилецът Яго и котдивоарецът Сенин Себай.

Контролата на Лудогорец ще се изиграе на стадион "Корнелия Даймънд", в Белек. Следващият съперник на "орлите" ще бъде бившият отбор на Димитър Димитров - Иртиш (31 януари от 18:30 часа). Проверките на турска земя пък приключват в събота, когато противник на разградчани ще бъде Ареснал (Тула) с Мишо Александров в редиците си.

Георги Дерменджиев: Подобрение в първенството има, но Лудогорец още няма конкуренция!