Лудогорец постигна своя трети успех от началото на зимната подготовка. Селекцията на Димитър Димитров се наложи с 3:1 над шестия в руската втора дивизия Балтика (Калининград). "Орлите" наказаха своя доста груб съперник пред погледа на собственика Кирил Домусчиев.

През първото в прегръдките на своите колеги попадна Жоао Пауло, реализирал след страхотен самостоятелен рейд в 25-ата минута. След паузата новата покупка Якоб Свиерчок вкара за сефте със "зеления" екип, възползвайки се от чудесна асистенция на младия Ковачев.

Лудогорец - Балтика 3:1 (Развой на срещата по минути)

Свиерчок помогна за победата с два гола

До края българският шампион отстъпи инициативата на своя съперник и той се добра до почетен гол в 71-ата чрез Антон Кобялко. С малко повече късмет, тимът от Русия можеше да стигне и до частичен обрат, но гореспоменатия им играч удари греда след удар с глава. Точка на спора отново сложи Якуб Свиерчок, който в последната минута се разписа на празна врата след подаване на Джоди Лукоки.

Следващият съперник на "орлите" ще бъде бившият отбор на Димитър Димитров - Иртиш (31 януари от 18:30 часа). Проверките на турска земя пък приключват в събота, когато противник на разградчани ще бъде Ареснал (Тула) с Мишо Александров в редиците си.

Символичните гости от Балтика се възползваха от нестандартната формация на Лудогорец и започнаха контролата далеч по-добре. В рамките на няколко минути, пред вратата на Даниел Наумов се заформиха две интересни положения. При второто от тях, Руслан Магал проби по крилото, след което с точен пас намери централния нападател Голошев. Таранът обаче не демонстрира нужната клиничност и от няколко метра прати топката над горната греда.

Лудогорец застраши за сефте вратата на Балтика в 17-ата минута. Ковачев преодоля елегантно Тимошин, след което с остро подаване продължи за намиращия се на другия фланг Жоао Пауло. Бразилецът си нагласи топката и отправи удар, преминал разочароващо в аут.

Светослав Дяков преподписа с Лудогорец

Дяков преподписа с Лудогорец

Националът остава в Разград за нови две години

Светослав Ковачев продължи да бъде най-опасният футболист на "орлите". Миг след гореспоменатия му пробив, младежкият национал остана сам срещу вратаря на Балтика. За съжаление, играчът с №98 се забави с головия си изстрел и топката му бе отнета от притичал защитник.

Резултатът в контролата бе открит след точно 25 минути футбол. В епицентъра на събитията попадна бразилецът Жоао Пауло, реализирал своя четвърти гол по време на зимната подготовка. Нападателят си извоюва топката малко преди да излезе в тъч, след което сътвори прекрасен индивидуален рейд, завършил с удар под плонжа на Евгений Помазан.

Кирил Домусчиев: Якуб Свиерчок ще има достатъчно време, за да свикне с футбола у нас

Домусчиев: Свиерчок ще има достатъчно време, за да свикне с футбола у нас

"Благодарен съм на спортно-техническия щаб, че намери качествен нападател"

Определено Жоао Пауло бе във вихъра си през първата част. Бразилецът бе изведен зад отбраната Балтика в 38-ата минута, елиминира майсторски стража на съперника, но последвалият му удар от малък ъгъл бе избит от голлинията.

Веднага след подновяването на играта, Натанаел опита да "подпали" ръкавиците на стража Помазан. Бразилецът отправи истинска бомба от фаул, която обаче попадна в обсега на опитния руски вратар.

Шампионите съумяха да удвоят своята преднина в 61-ата минута. Голямата новина беше, че полската звезда Якуб Свиерчок се разписа за първи път с екипа на Лудогорец. Таранът получи задължаващ пас от Ковачев. Макар и да пое топката с гръб към вратата, последва елегантно негово обръщане и тежък шут в далечния ъгъл на Помазан.

Макар и късно, Балтика също опита да демонстрира футболните си достойнства. В 66-ата минута младият Даниел Наумов беше на мястото си, след като отрази с вещина хубаво изпълнен фаул от на Малеев. Устремът на руския отбор продължи да бъде все така настоятелен. В 70-ата минута Балтика стигна и до удар в дясната греда на Лудогорец, след като Антон Кобялко се извиси над всички и насочи топката с глава.

Георги Дерменджиев: Подобрение в първенството има, но Лудогорец още няма конкуренция!

"Предпочетоха Казахстан, защото пътеката е добре отъпкана", заяви специалистът

Логично с оглед случващото се на терена, Лудогорец допусна гол в 73-ата минута. Колективна грешка в отбраната на "орлите" позволи на резервата Кобялко да разстреля отблизо Наумов за 1:2

В заветните мигове отборът на Балтика се зае с това да търси частичния обрат. Всичко това се оказа добре дошло за Лудогорец, който умело използва своя шанс и подчини руснаците с финален трети гол. Джоди Лукоки се понесе по крилото, след което подаде за намиращия се на празна врата Свиерчок. Полякът реализира второто си попадение в мача и по този начин фиксира крайното 3:1.