Лудогорец загуби предпоследната си контрола по време на лагера в Турция. "Орлите" отстъпиха с 0:1 на Ахмат (Грозни). Единственият гол падна четири минути преди края и бе дело на Андрес Понсе.

Разградчани бяха по-добрият отбор на терена, но направиха куп пропуски. Бакалов, Моци, Шверчок, Чибота и Каули не успяха да се разпишат от отлични позиции, а първият удари и греда в началото на срещата.

Лудогорец - Ахмат 0:1

Срещата е днес от 15:00 часа

В 5-ата минута Стоянов спаси удар на Роши. Малко след това Илин с глава прати топката покрай вратата.

В 10-ата минута Бакалов проби отдясно, справи се с противников защитник и с мощен удар прати топката в горната греда.

Седем минути след това Шверчок също имаше отличен шанс да се разпише. Полякът се озова сам фронтално срещу вратаря, но стреля в аут.

В 23-ата минута Бакалов и Икоко комбинираха отдясно. Защитникът намери Чибота на точката на дузпата, но вратарят на Ахмат спаси удара на конгоанеца.

В 35-ата минута Городов отрази силен удар на Шверчок. Три минути след това Тауата центрира в наказателното поле. Защитник на руснаците изби топката в краката на Каули. Бразилецът опита удар, който Городов спаси.

Втората част започна с два удара от далечно разстояние на Ахмат. Първо този на Раванели бе блокиран от Моци, а след това Илин стреля покрай вратата на Стоянов.

В 56-ата минута първо Чибота, а после и Каули обстрелваха вратата на портивника, но стражът на руснаците първо изби, а след това шутът на най-новото попълнение на Лудогорец профуча покрай дясната греда. Секунди по-късно и Моци стреля, но вратарят на Ахмат отново спаси.

В 68-ата минута Стоянов спаси удар на Ненахов. В 76-ата минута Андрес Понсе се озова сам срещу вратаря на Лудогорец, но Стоянов спаси с крак.

Ахмат стигна до гол в 86-ата минута. Тогава Роши бе изведен отдясно и намери Понсе в наказателното поле, а венецуелецът, който бе оставен непокрит, вкара за 0:1. При попадението останаха съмнения за засада на албанеца.

Следващата контрола на Лудогорец е в петък срещу Слован (Братислава).