Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 от Младост (Лучани) в контролна среща, играна в Анталия. Това беше първата загуба на възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович в подготвителния период. Преди това "черно-белите" спечелиха пет поредни победи.

В 9-ата минута Пeрвиз Умарбаев стреля с глава, но вратарят на сърбите изби топката. Десет минути по-късно след разбъркване пред вратата на "черно-белите" нападател на Младост откри резултата.

През второто полувреме "смърфовете" владееха инициативата, но не успяха да стигнат до гол. В 55-ата минута Симеон Райков стреля, стражът на сърбите изби топката, но тя попадна в Анте Аралица, чийто шут беше париран. Младост стигна до втори гол в 80-ата минута за крайното 2:0.

Следващата контрола на "смърфовете" в Турция е на 9 февруари срещу Судува (Литва).

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Муса Мохамед, Димитър Везалов, Димитър Велковски, Асен Георгиев, Игор Банович ,Первизджон Умарбаев, Димо Бакалов, Абдулхаким Буна, Веселин Марчев, Анте Аралица (Симеон Райков, Филип Михалевич, Елинтон Торета, Ванчо Траянов, Димитър Законов).

Крушарски обяви нововъведения в Локомотив (Пловдив)