Локо (Пд) изпусна да постигне победа в най-качествената си контролна среща през лятната подготовка. Пловдивчани изиграха супер мач във Волос, но паднаха с 0:1 от местния Олимпиакос.

В 55-ата минута след грешка в защитата на смърфовете новаците в елита на Гърция вкараха единственото попадение в спаринга. Веднага след това селекцията на треньора Христо Бонев наложи натиск, но от удобни положения пропуснаха унгарецът Габор Ерош и сенегалецът с френски паспорт Бизе Карвальо, който е на проби. Малко след това Бенжелюн тръгна да изравнява, но му бе вдигната несъществуваща засада.

Много добър мач изигра амнистираният Дани Кики. Доскорошният младежки национал постоянно тормозеше защитата на елините, но нямаше късмет при завършващия удар. Локомотив бе подкрепен във Волос от 300 запалянковци, които направиха истинско шоу през втората част с интересна хореография, а на самия мач присъстваха 4000 зрители.

Веднага след мача Локо (Пд) се прибира в Пловдив, а в понеделник Христо Бонев ще обяви дали ще предложи договори на Бизе Каервальо и бранителя от Кипър Джереми Родригес. В понеделник тимът ще бъде представен преди новия сезон в контролата с Марица.