Президентът на Локомотив (Пд) Коко Динев е побеснял от загубата на подопечния му тим с 0:2 от Ботев в дербито на Пловдив.  Благодетелят на "смърфевете" напусна стадион "Христо Ботев" с цялата си свита 15 минути преди края на футболната среща.

След нейния край, той се накарал на старши трeньора Александър Станков по телефона  за слабата игра на футболистите. Освен това шефът е настоял да бъде даден шанс за изява на други състезатели, които до този момент не бяха титуляри. Коко Динев трудно преживял факта, че в първото дерби с Ботев като бос на Локо, неговият тим е загубил, след като е бил тотално надигран от съперника.

Очаква се в мача с Любимец за купата на България в сряда титуляри  за "черно-белите" да бъдат вратарят Бождар Стойчев, новите попълнения Крис Гади,  Стелиос Илиадис и Константинос Казнаферис, ГеоргиСтефанов, Станислав Маламов и Станко Йовчев. Почивка ще получат  Йордан  Господинов, Йордан Тодоров, Пламeн Крачунов, Александър Якимов и Здравко Лазаров.

С Габриел до Кармо, който си изпроси глупав червен картон в дербито щял да бъде проведен специалeн разговор относно  поведението му на терена. Глоби в Локо няма да бъдат налагани на този етап, твърди "Пловдивски новини".