Отборът на Локомотив (Пловдив) стартира с фаулстарт контролните си срещи през лятната подготовка, след като днес, момчетата на Емил Велев бяха разбити от албанския вицешампион Теута (Дуреш) с 3:1.

Двата тима, които ще играят в Лига Европа се срещнаха на терена на спортен комплекс „Пири" в един доста странен час 11:00, с оглед горещото време господстващо над цяла България.

Като цяло, „смърфовете" изиграха срещата изключително слабо, като албанският тим спечели напълно заслужено.

За отбелязване е, че Емил Велев заложи на доста експериментален състав, което обаче не е оправдание за тежката загуба.

Първата част започна по отличен начин за гостите от Теута и до 6-ата минута, възпитаниците на Хасан Лика водеха с 2:0. Попаденията бяха дело на Анси и Дости.

Резултатът стана класически през втората част, когато Манкаку разстреля пловдивчани за 3:0. Почетното попадение за „черно-белите" бе на Георги  Стефанов в 81-ата минута.

ЛОКО (ПД) - ТЕУТА 1:3