Юрген Клоп коментира предстоящото дерби с Манчестър Юнайтед. Двубоят е в неделя, от 18:30 часа.

Мениджърът на Ливърпул сподели, че отборът му е изправен пред огромно предизвикателство.

Собствениците на Ливърпул отказаха 3,5 млрд. паунда за клуба

Fenway Sports Group придоби "червените" през 2010 година

"Без да печелим мачове, няма шанс да играем в Европа. Когато играеш в четвъртък и след това неделя, винаги е трудно. Ман Юнайтед са свикнали да го правят, но това не го прави по-лесно. Предизвикателството за тях е голямо. Няма как да променят нещата, но не мисля, че в момента и искат.

В каквато и ситуация да се намираш, дали си играч, или мениджър, това е мачът. Дали това е най-доброто място, на която можем да отидем, след като вчера те вкараха пет гола за едно полувреме? Не знам. Много неща могат да се случат. Ние просто трябва да направим така, че да сме готови.

Ливърпул на загуба с 46 млн. паунда

Лоши новини за "червените"

Да играем в Шампионската лига очевидно е от огромно значение от финансова гледна точка. Няма да е добре, ако не успеем да го направим. Но това няма да промени нищо по отношение на трансферите, защото и без това е трудно.

Не вкарваме достатъчно голове, но създаваме голям брой положения. Трябва да продължим да правим второто. Ние не крещим на момчетата, а само им даваме правилната информация. Винаги можеш да допуснеш късен гол, но когато това ти струва всичко, за което си работил, е много болезнено. При нас това стана в два поредни мача", каза Клоп.