Ливърпул отново се провали във Висшата лига. "Червените" загубиха с 0:1 домакинството си на Брайтън в мач от 22-ия кръг. Единственият гол в срещата реализира Стивън Алзат в 56-ата минута.

Мърсисайдци вече изостават на 7 точки от лидера Манчестър Сити. Тимът на Клоп заема 4-о място във временното класиране с 40 точки и мач повече от "гражданите". "Чайките" са 15-и с 24 точки.

Снимка 516983

Първата добра възможност бе пред Ливърпул, но удар на Салах мина над гредата. Постепенно инициативата премина у гостите, които изглеждаха по-добрия тим на терена, като това беше отразено и от статистиката - 4 на 1 удара към вратата след малко повече от половин час игра.

В добавеното време на първата част удар с глава на Мопе мина над вратата на Келехер.

Брайтън вкара в 56-ата минута. След центриране в наказателното поле Бърн стреля с глава, но Филипс опита да изчисти. Топката попадна в Алзат, който се разписа.

Снимка 516984

Ливърпул опита веднага да отговори. Александър-Арнолд намери Салах в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Четири минути по-късно Келехер се справи с опасен удар на Грос.

Малко след това вратарят на домакините се отличи с още една добра намеса след удар на Тросар.