Манчестър Сити записа девета поредна победа във Висшата лига. "Гражданите" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Бънрли в мач от 22-ия кръг. Точни за победителите бяха Габриел Жезус (3) и Рахийм Стърлинг (38).

С успеха тимът на Пеп Гуардиола събра 47 точки и продължава да бъде лидер във временното класиране. Бънрли е 16-и с 22 точки.

"Гражданите" поведоха още в 3-ата минута. Тогава Бернардо Силва нанесе удар, Поуп не изби по най-добрия начин и Габриел Жезус вкара с глава.

Манчестър Сити с икономична победа във Висшата лига

"Гражданите" надвиха Шефилд Юнайтед с 1:0

След гола Сити разиграваше умело топката и не позволяваше на домакините да организират опасни атака. Удари на Кансело и Жезус бяха блокирани.

Гостите вкараха втори гол в 38-ата минута. Марез изведе Гюндоган, а той прати топката на крака на Стърлинг малко пред вратата. Английският национал нямаше проблем да се разпише и да даде солиден аванс на Ман Сити още преди почивката.

Снимка 516973

В 57-ата минута гол на Марез бе отменен заради засада. В 70-ата минута опасен удар на Жезус бе блокиран.