Ливърпул изпълни целта си и през следващия сезон отново ще играе в Шампионската лига. "Червените" победиха Кристъл Палас у дома с 2:0 в мач от последния кръг на Висшата лига. И двата гола за успеха на мърсисайдци вкара Садио Мане.

Така възпитаниците на Юрген Клоп събраха 69 точки и се възползваха от грешките на Челси и Лестър, за да стигнат до бронзовите медали в първенството. "Орлите" са 14-и с 44 точки.

Кристъл Палас започна добре срещата и на два пъти Алисон трябваше да се намесва в началните минути.

В 15-ата минута гостите отново бяха много близо до гола. Александър-Арнолд сгреши с подаването и по този начин изведе Таунзенд сам срещу Алисон. Този път стражът не успя да се намеси, но топката премина встрани от далечния ъгъл.

Снимка 532014

В 20-ата минута Уилямс от близка дистанция с глава стреля над вратата. Последваха два пропуска и на Салах.

В 34-ата минута Садио Мане провали добра атака и стреля в ръцете на вратаря. Сенегалецът откри резултата две минути след това. Робъртсън центрира от корнер, Рис Уилямс отклони с глава, след което Фирмино опита да си спре топката на далечната греда, като по този начин начин асистира на своя съотборник, който отблизо не сбърка.

Голът на успокоението на "червените" дойде в 74-ата минута. Тогава Салах и Мане комбинираха, а сенегалецът се разписа за 2:0.