Отборът на Ливърпул записа разгромна победа с 5:0 над Уотфорд в мач от 31-ия кръг във Висшата лига. Четири от попаденията бяха дело на Мохамед Салах, който стремглаво се е запътил към голмайсторския приз през този сезон, задминавайки Хари Кейн.

Обзор на ранните съботни мачове от 31-ия кръг във Висшата лига

УБА и Стоук Сити упорито са се запътили към Чемпиъншип

Кристъл Палас сложи край на лошата си серия

Египтянинът откри головата си сметка още в 4-ата минута, преодолявайки съперниковия вратар с лекота за 1:0. Следващото му попадение дойде чак в заключителните минути на първата част, когато Салах получи хубаво подаване от Робъртсън и веднага запрати топката в мрежата за 2:0.

В 50-ата минута, за разнообразие, във вратата на "стършелите" се разписа и Роберто Фирмино, който направи резултата класически - 3:0.

В 78-ата и 86-ата минута, Салах отбеляза своя гол №3 и №4, оформяйки крайното 5:0 в полза на "мърсисайдци".