Ливърпул победи Уулвърхямптън с 1:0 и има 55 точки след 19 изиграни мача в английската Премиер Лийг. Световните клубни шампиони се възползваха от две решения на ВАР, които наклониха везните към тях. Първо отменен гол на Садио Мане беше зачетен след намесата на системата за видеоповторение. Малко след това, точно преди края на първото полувреме, "вълците" отбелязаха гол и Антъни Тейлър посочи центъра. След дълги преразглеждания попадението беше отменено заради милиметрова засада.

Челси направи късен обрат като гост срещу Арсенал

Двата отбора изиграха страхотен мач

Мачът започна с високо темпо и леко предимство за домакините. "Вълците" успяваха да се противопоставят успешно.

В края на първото полувреме се случиха две ситуации, решени с ВАР, които наклониха везните в посока на Ливърпул.

В 42-ат минута Садио Мане откри резултата с удар отблизо. Сенегалецът връхлетя отляво след пас с рамо на Адам Лалана. Първоначално Антъни Тейлър отмени попадението за игра с ръка, но ВАР отсъди, че ръката е рамо.

Снимка 459403

Точно преди почивката от Уулвърхямптън се прегръщаха за изравнителен гол. За тяхно съжаление след многократно наставяне на линиите, ВАР отново взе страната на "червените" заради засада.

През второто полувреме Ливърпул имаше минимално териториално превъзходство. В края от Уулвърхямптън потърсиха изравняването, но на няколко пъти техните футболисти не успяха да нанесат голов удар.

Снимка 459402

Така Ливърпул завърши без загуба половината срещи от настоящото първенство. Преднината пред втория Лестър е 13 точки, а пред третия Манчестър Сити е 17 точки. Като "мърсисайдци"  и Сити имат един мач по-малко. "Гражданите" играят в момента с Шефилд Юнайтед.

Уулвърхямптън регистрира четвъртата си загуба и с 30 точки е на седмо място, колкото има и Тотнъм. "Вълците" могат да бъдат задминати от Шефилд Юнайтед при частичен успех срещу Манчестър Сити.