Челси победи Арсенал като гост с 2:1 след късен обрат. "Топчиите" поведоха чрез Пиер-Емерик Обамаянг в 13-ата минута, но решиха да пазят преднината си.

Жоржиньо изравни в 83-ата минута след грешка на вратаря Лено, увиснал при центриране, а 4 минути по-късно Тами Абрахам вкара победното попадение отблизо.

Лестър се завърна към победите

Резервите на "лисиците" се справиха с Уест Хем

Лондонското дерби отново предложи много емоции на зрителите. Двата отбора се вкопчиха в здрава борба, като домакините имаха предимство в началото, материализирано от Пиер-Емерик Обамаянг. Габонецът се възползва от продължена топка след корнер и стреля неспасяемо с глава в 13-ата минута.

Снимка 459389

В първия половин час домакините имаха предимство, но тогава Лампард направи тактическа промяна. Той извади Емерсон, вкара Жоржиньо и засили десния фланг, дублирайки Вилиан. Това постепенно започна да променя облика на играта.

След почивката Арсенал започна да пази резултата, като дълго време голът изглеждаше невъзможен. Съдията Крейг Поусън реши да спести втори жълт картон на Жоржиньо от Челси и това се оказа решаващо за крайния резултат.

Снимка 459391

В 83-ата минута Бернд Лено излезе неразчетено при центриране от фаул от ляво на атаката. Топката летя повече от 40 метра, но стигна до абсолютно непокрития Жоржиньо, който изравни на празна врата.

Изморените играчи на Арсенал опитаха да си върнат преднината, но бяха хванати на контра в 87-ата минута. Вилиан напредна отдясно и подаде на Абрахам, който се завъртя в малкото поле и донесе победния гол за Челси.

Снимка 459392

Победата е много важна за Челси, защото тя бетонира отбора на четвърто място с 35 точки, с 4 повече от актива на Манчестър Юнайтед. Арсенал, преди последните два мача от кръга е на 12-а позиция с 24 точки. Това е само с 6 точки повече от тези на Астън Вила, който е под чертата на изпадащите.