Добре организиран и сплотен Литекс  не се даде на БАТЕ  Борисов в оспорвана контрола, завършила при нулево равенство. С оглед на показаното и по-настоятелната си игра, оранжевите дори трябва да съжаляват, че не взеха нещо повече в този мач.

За съперника,  който през есента разби Байерн Мюнхен с 3-1  в груповата фаза на Шампионска Лига, това бе генерална репетиция за предстоящия идната седмица първи 1/8 финал за Лига Европа срещу турския гранд Фенербахче. Като титуляр за БАТЕ  излезе и Александър Хлеб, дългогодишен играч на Щутгарт, Арсенал и Барселона, завърнал се миналото лято в родината си.

Двубоят започна оспорвано от самото начало, но ловчанлии първи стигнаха да интересна атака. В 9-та минута Ванжер бе изведен срещу вратата, но  Горбунов  го пресрещна и спря съобразително с цената на нарушение. От границата на наказателното поле Георги Миланов стреля силно под гредата, но стражът на беларусите майсторски изби. Последваха два опасни пробива  по крилата на национала и Страхил Попов, но никой от съотборниците им не успя да засече центриранията. В 22-та минута Бодуров технично намери Иса зад гърба на отбраната, нападателят прехвърли Горбунов и вкара , но се оказа че е бил в положение на засада.

До края на полувремето Литекс продължу да има инициативата,  докато БАТЕ  не успяха нито веднъж да застраши вратата на Пиргов. В 44-та минута оранжевите изпуснаха  отличен шанс да поведат в резултата. След скоростна атака отдясно между Г.Миланов и Славчев, последният центрира прострелно към Томи Костадинов, който засече топката, но би отблизо над гредата.

Стоичков потърси  вариативност в предни позиции и пусна в игра на почивката бързоногите крила Момчил Цветанов и Армандо Ваюши, а в ариергарда се появи Васил Божиков. Литекс сътвори две  нелоши атаки отляво , но  Цветанов беше блокиран преди да стреля. Чак в 71-та минута беларусите стигнаха до удар към Пиргов, но той беше плод на случайност и рикошет в крака на български футболист, при което топката удари напречната греда, а стражът безпроблемно я улови.

След това Родионов нацели десния стълб, озовал се на стрелкова позиция при съмнително положение за засада. В 79-та минута пък Рудик изпробва рефлекса на ловешкия вратар от 25 метра, но той отново безупречно се намеси. До края на мача Цветанов и Ваюши се откъснаха при контри,но съперниците непозволено ги поваляха и до опасност за вратата им не се стигна

БАТЕ Борисов - Литекс 0-0

Корнелия Спорт Ценър, Белек

Литекс: Пиргов, Стр. Попов, Ил.Миланов, Бодуров, Недялков, Славчев, Йеленкович, Г.Миланов, Ванжевр, Костадинов, Иса ( Божиков, Цветанов, Ваюши, Хасани, Жуниор, Руменов)

БАТЕ Борисов: Горбунов, Юревич, Радков, Филипенко, Бордачев, Рудик, Олехнович, А.Володко, Павлов, Хлеб , Родионов (Курлович)