Европейският шампион Италия победи Англия с минималното 1:0 в двубой от Група 3 на Лига А от турнира Лига на нациите, игран на стадион "Джузепе Меаца".

След безлично първо полувреме от страна и на двата отбора, "скуадра адзура" заигра по-агресивно в атака и това даде резултат, в 69-ата минута, когато Джакомо Распадори успя да се разпише.

Така Англия отива в Лига Б на Лигата на нациите. "Трите лъва" остават последни в "Група 3" с актив от 2 точки, докато Италия е на втора позиция с 8 пункта.

Италия - Англия: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна по-добре за домакините и можеха да поведат в резултата още в петата минута, когато Скамака стреля с глава след центриране на Федерико Димарко, но Ник Поуп успя да избие топката в корнер.

Снимка 588671

В следващите минути англичаните владееха повече топката, но така и не успяваха да стигнат до опасност пред вратата на Джанлуиджи Донарума.

В 37-ата минута Джуд Белингам стреля от воле, но в крайна сметка топката бе лесна плячка Джанлуиджи Донарума. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Снимка 588672

В началото на втората част домакините леко вдигнаха темпото и това даде резултат в 68-ата минута. Леонардо Бонучи пусна дълъг пас към Джакомо Распадори, който преодоля съпротивата на Кайл Уолкър и отправи мощен изстрел по диагонала, който не остави шансове на Поуп.

Снимка 588673

В 77-ата минута Хари Кейн отправи два последователни опасни шута, но Джанлуиджи Донарума успя да ги отрази.

В 85-ата минута пък Поуп спаси изстрел на резервата Маноло Габиадини, а секунди по-късно нещо средно между центриране и удар на Димарко се спря в далечната греда.

Снимка 588681

В добавеното време Джуд Белингам достигна до хубаво центриране в зоната на дузпата, но отправи топката след удара си с глава над напречната греда.