Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители:

Италия победи Англия с 1:0

Италия излъга Англия и прати "Трите лъва" в Лига Б на Лигата на нациите

Вижте подробности

90+5′

Джуд Белингам достигна до хубаво центриране в зоната на дузпата, но отправи топката след удара си с глава над напречната греда.

90+4′

Джак Грийлиш получава жълт картон.

90′

Шест минути добавено време.

88′

Федерико Димарко напуска игралното поле, за да бъде заменен от Давиде Фратези.

88′

Жоржиньо е заменен от Емерсон.

86′

Греда! Федерико Димарко пое отбитата топка и нанесе добър удар, който разтресе десния страничен стълб.

85′

Маноло Габиадини овладя подаване в наказателното поле, но насочи топката право в Ник Поуп.

81′

Джакомо Распадори излиза от терена, а Маноло Габиадини влиза.

80′

Джовани Ди Лоренцо получава жълт картон.

77′

Хари Кейн получи чудесно подаване в наказателното поле и шутира от малък ъгъл. Донарума обаче спаси. При добавката на тарана също не се стигна до попадение.

72′

Люк Шоу заменя Кайл Уолкър.

71′

Джак Грийлиш е вкаран като смяна на Букайо Сака.

Снимка 588679

68′

ГОЛ! Джакомо Распадори! Леонардо Бонучи пусна дълъг пас към съотборника си, който преодоля съпротивата на Кайл Уолкър и отправи мощен изстрел по диагонала, който не остави шансове на Поуп.

63′

Уилфред Нонто е на терена за сметка на Джанлука Скамака.

63′

Николо Барела отстъпва мястото си на Томазо Побега.

61′

Още един тежък сблъсък. Този път Джуд Белингам се нуждае от медицинска помощ.

55′

Таранът изглежда е добре и ще може да продължи.

52′

Хари Кейн лежи на тревата, след като получи тежък удар в лицето. Играта е спряна.

Снимка 588673

51′

Хари Кейн се измъкна от противниковата защита и шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

48′

Леонардо Бонучи получава жълт картон.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

37′

Джуд Белингам се възползва от пространството пред себе си на границата на наказателното поле и отправи мощен удар. Джанлуиджи Донарума обаче беше на мястото си и спаси.

Снимка 588672

31′

Федерико Димарко отправи хубаво подаване в наказателното поле, но английската защита пресече топката и я изби настрани.

28′

Процентното притежание на топката е 38:62 в полза на Англия.

23′

Рийс Джеймс пусна опасно центриране в наказателното поле. Защитата на Италия обаче внимаваше и се справи със ситуацията.

12′

Хари Магуайър се озова в свободно пространство пред вратата, но изстрелът му не беше прецизен и Донарума улови с лекота.

Снимка 588671

10′

Англичаните започват да влизат в мача. Островитяните започнаха да владеят все повече и повече топката, но все още не успяват да стигнат до опасност пред вратата на Джанлуиджи Донарума.

5′

Ник Поуп блесна с отлично спасяване. Джанлука Скамака опита с глава да насочи топката в целта след прецизно центриране. Опитът му от малък ъгъл обаче стигна единствено до ръкавиците на вратаря.

4′

Домакините владеят повече топката в първите минути.

1′

Фратези Шоу

Европейският шампион Италия се изправя срещу Англия в мач от група 3 на Лига "А" от турнира Лига на нациите. Двубоят е от 21:45 и ще се състои на стадион "Сан Сиро". Селекциите на Роберто Манчини и Гарет Саутгейт премериха сили на финала на Евро 2020 и тогава "Скуадра адзура" надделя след изпълнение на дузпи.

Резултатите на двата отбора до момента обаче са незадоволителни. Лидер в групата е Унгария с актив от 7 точки. Германия заема втората позиция с 6 пункта, "Скуадра адзура" е на предпоследно място с 5, а "трите лъва" са последни едва с 2 точки.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Първият сблъсък между Англия и Италия се игра на 11 юни на стадиона на Улвърхемптън и завърши без попадения 0:0. В исторически аспект италианците имат сериозно превъзходство. Общо срещите помежду им са 29, а четирикратните световни могат да се похвалят с 12 победи, 9 равенства и 8 поражения.

Англия е в серия от пет поредни мача, в които няма успех срещу днешния си съперник.