Грузия победи с респектиращото 4:0, аутсайдера Гибралтар в двубой от група 4 на Лига "С" на Лигата на нациите, игран на стадион "Борис Пейчадзе".

Воденият от френската легенда Вили Саньол тим очаквано доминираше в Тбилиси и поведе с гол на Квича Кваратскелия (13'), а до края на първата част Гурам Кашия (33') удвои авана на домакиите.

След почивката грузинците направиха успеха си още по-убедителен с две попадения в края, дело на Георгес Микаутадзе (87') и Валери Казайшвили (88').

Така те оглавиха временното класиране в групата, в която е и България. "Трикольорите" и Северна Македония са с по 1 точка след равенството помежду си в Разград.

Именно грузинците са нашия следващ съперник в неделя.

България - Северна Македония 1:1 в двубой от Лига на нациите

България поведе на Северна Македония, но остана само с точка от здравото балканско дерби в Разград