90+5′
Турнир: Лига на нациите Стадион: "Борис Пайчадзе - Динамо Арена", гр. Тбилиси (Грузия) Зрители: 48 444
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Грузия - България 0:0 в Лига на нациите

България оцеля в Тбилиси , открадна точка от кошмара си Грузия

Вече нямаме никакви шансове за първото място в нашата група от Лига на нациите

90+3′
Снимка 577358

Източник: EPA/БГНЕС

90′

До края Грузия опита всичко по силите си, за да стигне до победата. Топката на няколко пъти биваше центрирана много опасно към вратарското поле на Михайлов, но до гол така и не се стигна.

88′

Кварацхелия пробва нещо нестандартно с шут по земя от над 30 метра, който не затрудни по никакъв начин Николай Михайлов.

85′
Снимка 577349

84′

Умореният Мартин Минчев бива заменен от Ивайло Чочев.

81′

Зизивадзе ще се появи в игра вместо нападателя Микаутадзе.

80′

В последвалите минути България демонстрира острота най-вече чрез Мартин Минчев. Юношата на Черно море обаче се увличаше прекалено много в индивидуални действия и изпускаше точния миг за нещо по-опасно.

71′

Георги Костадинов получава жълт картон заради тактическо нарушение.

68′
Снимка 577348

67′

Зурико Давиташвили получава заслужено официално предупреждение.

64′

Кристиян Малинов ще подсили халфовата ни линия, а замененият е Илиян Стефанов.

63′

Време е в игра за "кръстоносците" да се появи Зурико Давиташвили.

63′

Иракли Азаров приключва участието си в този двубой, като бива заменен от Отар Киетишвили.

62′

КЪСМЕТ! България оцеля като по чудо в 62-ата минута, когато опонентът на "лъвовете" имаше две последователни положения за повеждане в резултата. Кварацхелия бе изведен зад гърба на нашата отбрана, след което прехвърли технично Михайлов. В изпълнението му обаче нямаше много сила и притичалият Пламен Гълъбов изчисти малко пред голлинията. Атаката за жалост продължи, а непокрит след центриране се оказа Саба Лобджанидзе. Ударът му с глава попадна в обсега на нашия капитан, който сътвори спасяването на вечерта, поне до този момент.

56′
Снимка 577347

55′

МИКАУТАДЗЕ! Домакините пропиляха отлична възможност за попадение в 55-ата минута. Кварацхелия се оказа неуловим по фланга, а след преминатите трима български защитници, крилото продължи за Микаутадзе, който за наша радост не съумя да намери мрежата на Николай Михайлов.

53′

Мартин Минчев получава първия жълт картон в мача.

52′

Грузинците също правят първата си смяна в мача. Дейният преди почивката Казаишвили напуска терена. Влиза Цитаишвили.

50′

Георги Минчев се появява в игра, а терена напуска Атанас Илиев.

48′

България имаше изненадващо положение на своя актив в 48-ата минута, когато Мартин Минчев демонстрира непримиримост в борбата си за топката. Той я измъкна близо до аутлинията на грузинците, но вместо да подава към Илиян Стефанов, той реши да шутира към вратата от малък ъгъл. Това се оказа грешка.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′
Снимка 577345

34′

Поредица от корнери пред вратата на България беляза началото на последния четвърт час от полувремето. Грузинците отново поискаха дузпа в 34-ата минута, когато според тях топката бе срещнала ръката на Турицов. А това изобщо не беше така при показаните повторения...

24′

Божидар Чорбаджийски действа решително в 24-ата минута, когато не усети страх, а подложи главата си при удар на Лобджанидзе, който имаше предпоставките да бъде доста опасен.

20′

Нашите напомниха, че могат да действат и в предни позиции с настъпването на 20-ата минута. Тогава Георги Костадинов отигра центриране с глава, но в насочването му нямаше необходимата точност.

13′

"Трикольорите" трудно минаваха центъра, като се защитаваха с поне 6-7 човека пред своето наказателно поле. Най-често проблемите на България бяха свързани с липсата на сработка между халфовата ни линия и атаката.  А това изобщо не се харесваше на Георги Иванов...

8′

Грузинската публика спази обещанието си и в осмата минута аплодира бурно Тодор Неделев, който в момента се възстановява от направената му операция. Ръкопляскания, естествено, имаше и от българската резервна скамейка.

3′

ТЕЖКИ МИНУТИ ЗА "ЛЪВОВЕТЕ"! С оглед новата формация на защитата, българският национален тим явно беше прекалено респектиран от страховития натиск на "кръстоносците". Крилата на Грузия организираха две опасни влизания от фланга, които завършваха с успоредни подавания на голлинията. При едното решително се намеси Пламен Гълъбов, а при другото Микаутадзе закъсня да пресече.

Снимка 577346

2′

ГРУЗИНЦИТЕ ИСКАТ ДУЗПА! Не е най-често срещаното явление, държава от население около 3 млн. души, да напълни стадион с капацитет от над 50 000 седящи места. Е, думата "невъзможно" явно не бе в речника на грузинците, които бяха създали впечатляваща атмосфера на "Борис Пайчадзе". Именно тя даде страхотен тласък на домакините, които до третата минута вече имаха две чудесни положения. При първото от тях Кварацхелия финтира в наказателното ни поле, но последва шпагат в краката му. Всички в Тбилиси поискаха дузпа, но реферът от Норвегия даде знак играта да продължи.

2′

Българските футболисти излязоха със специални фланелки, които имаха за цел да вдъхнат кураж на пострадалия тежко след катастрофата с автобусите на родната делегация Тодор Неделев.

1′

16. Ника Квеквескири 17. Георги Миланов
7. Хвича Кварацхелия 7. Георги Костадинов