Гърция поднесе сензацията в Лигата на нациите с победа с 2:1 над Англия насред "Уембли".

Вангелис Павлидис отбеляза двата гола за балканците, вторият от които падна в третата минута на добавеното време.

Снимка 686195

Гърците напълно заслужиха успеха си срещу безличния съперник и можеха да отбележат още, но няколко техни гола бяха отменени.

Англия беше без капитана си Хари Кейн, за когото беше счетено, че не е достатъчно добре физически, за да играе.

В негово отсъствие Лий Карсли изпробва схема без изявен централен нападател, но тя се провали напълно.

Снимка 686194

Англичаните изиграха много слабо първо полувреме, в което трудно създава положения.

Гърция за малко да поведе при една голяма грешка на вратаря Пикфорд при изнасянето на топката. Прехвърлящият удар към опразнената врата обаче беше изчистен от Колуил точно пред голлинията.

Гостите все пак поведоха в началото на второто полувреме с попадение на Вангелис Павлидис, който беше оставен да стреля от наказателното поле.